Jubileuszowy Gminny Dzień Kobiet

Dodano: 2018-03-05 09:37

Blisko 500 przedstawicielek płci pięknej z całej gminy Włoszakowice uczestniczyło w jubileuszowym, XV już Gminnym Dniu Kobiet. Impreza zorganizowana w sobotni wieczór 3 marca na sali Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym dostarczyła zgromadzonym paniom wielu niezapomnianych wrażeń.

W tym roku spotykanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się w nieco poszerzonym gronie, gdyż oprócz świętujących pań, na sali obecni byli również panowie. Wśród publiczności znaleźli się także zaproszeni goście, w tym: wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, przewodnicząca Rady Gminy Irena Przezbór, dyrektor GOK Monika Lucerek, a także radni gminy, sołtysi okolicznych miejscowości, przewodniczące KGW i kierownicy zespołów śpiewaczych. Oficjalnego otwarcia koncertu dokonał wójt Stanisław Waligóra, który w imieniu męskiej mniejszości złożył serdeczne życzenia wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Od tej pory scena należała już tylko i wyłącznie do występujących artystów.

Pełen atrakcji wieczór rozpoczął się od pokazu Pole Dance, a więc zupełnie nowej dyscypliny sportowej będącej połączeniem tańca, gimnastyki i fitnessu. Niecodzienne widowisko z mnóstwem skomplikowanych elementów choreografii, plastyki i aktorstwa przygotowały instruktorki z Pole Dance Studio Świdnica. Następnie na scenie w pojawił się iluzjonista Jakub Walkowiak, którego występ obfitował w wizualne efekty iluzjonistyczne i humorystyczne dialogi, co wraz z zaangażowaniem publiczności stworzyło wyjątkowe show. Całość dopełnił koncert gwiazdy wieczoru, czyli doskonale wszystkim znanej Capelli Zamku Rydzyńskiego w składzie: Mieczysław Leśniczak (kierownictwo artystyczne, trąbka), Wojciech Olejnik (trąbka), Krzysztof Szafran (waltornia), Tomasz Stanisławski (puzon), Adam Andrzejewski (tuba) i Błażej Celejewski (perkusja). Instrumentaliści przy wsparciu wokalnym prof. Andrzeja Ogórkiewicza (baryton) z Teatru Wielkiego w Poznaniu zabrali widownię w muzyczną podróż po całym świecie, rozpoczynając od Włoszakowic, przez Wiedeń, Mediolan i Manchester, a na Nowym Jorku i Nowym Orleanie kończąc.

Wszystkie powyższe niespodzianki dla pań, łącznie ze słodkim poczęstunkiem w przerwie koncertu, przygotował jak co roku Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Ostateczny efekt był również dziełem firmy SoundProduction Dariusza Wandolskiego, która zadbała o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie wydarzenia.

A.A.