Oldboje rywalizowali na hali

Dodano: 2018-03-04 20:09

W sobotnie popołudnie 3 marca na włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej odbył się II Futsalowy Turniej Oldboy’s o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, które składały się z przedstawicieli poszczególnych miejscowości w naszej gminie, a mianowicie: Boguszyna, Dłużyny, Grotnik, Krzycka Wielkiego, Włoszakowic i Zbarzewa.

Turniej otworzył wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, życząc wszystkim udanych zawodów i rywalizacji  w duchu „fair play”. Następnie sędziowie przekazali najważniejsze informacje dotyczące regulaminu rozgrywek.

Meczem, który rozpoczynał zawody był mecz Krzycko Wielkie – Zbarzewo. Spotkanie, tak jak wszystkie kolejne, trwało 16 minut (2x8) i dostarczyło wielu emocji. Pierwsza część rywalizacji toczyła się w dwóch uprzednio wylosowanych grupach, według zasady „każdy z każdym”.

Poniżej przedstawiamy wyniki fazy grupowej:

Grupa A

Włoszakowice – Grotniki   3:0

Grotniki – Boguszyn   0:5

Włoszakowice – Boguszyn   2:3

Klasyfikacja końcowa: 1. Boguszyn, 2. Włoszakowice, 3. Grotniki

Grupa B

Zbarzewo – Krzycko Wielkie   2:2

Krzycko Wielkie – Dłużyna   0:2

Zbarzewo – Dłużyna   0:1

Klasyfikacja końcowa: 1. Dłużyna, 2. Włoszakowice, 3. Grotniki

W ten sposób o V miejsce walczyły drużyny Krzycka Wielkiego oraz Grotnik. Ostatecznie zwycięzcami tego pojedynku okazali się reprezentanci Krzycka, którzy pewnie pokonali swoich rywali aż 6:1.

Wielu emocji można było również doświadczyć w półfinałach. W pierwszym z nich zmierzyły się zespoły ze Zbarzewa oraz Boguszyna. Świetne widowisko, w którym padło 6 bramek, było ozdobą całego turnieju. Szala zwycięstwa przechylała się raz z jednej strony na drugą. Ostatecznie po regulaminowym czasie gry wynik na tablicy wskazywał 3:3 i do wyłonienia triumfatora potrzebny był konkurs rzutów karnych. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Boguszyna i to oni awansowali do finału. Był to swoisty rewanż na drużynie przeciwnej – rok temu w meczu o III miejsce po rzutach karnych między tymi zespołami z końcowego zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Zbarzewa.

W drugim półfinale spotkały się drużyny z Włoszakowic i Dłużyny. Po zaciętym meczu z awansu do finału cieszyli się zawodnicy z Dłużyny, którzy strzelili jedyną bramkę w tym spotkaniu.

W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny z Włoszakowic oraz Zbarzewa. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i do wyłonienia trzeciej drużyny turnieju po raz kolejny potrzebne były "jedenastki". Zawodnicy Zbarzewa zrehabilitowali się za porażkę w półfinale i wygrywając w rzutach karnych 2:1 ostatecznie zajęli trzecią lokatę.

W finale Dłużyna, która dotąd nie straciła bramki, spotkała się z niezwykle skutecznym tego dni Boguszynem. Podczas spotkania można było oglądać wiele ciekawych sytuacji podbramkowych, jednak drużyny strzeliły wyłącznie po jednym golu. Wynik remisowy na koniec spotkania oznaczał tylko jedno – rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się zawodnicy z Boguszyna. Wygrali w stosunku 2:1 i sięgnęli po tytuł mistrzowski.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Remigiusz Majchrzak reprezentujący barwy Boguszyna, który strzelił aż 7 goli.  Z kolei najlepszym bramkarzem zawodów wybrany został Zbigniew Szulc z Dłużyny – rywale zdołali strzelić mu zaledwie jedną bramkę.  

Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji bardzo dziękuje wszystkim zawodnikom za grę w myśl zasad „fair play” oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji turnieju.

Tekst: A. Szymczak, D.J., zdjęcia: D.J.