Ostatkowe koncerty w Krzycku i Dłużynie

Dodano: 2018-02-12 10:57

W ostatni weekend karnawału odbyły się dwa następne koncerty noworoczne w ramach cyklu przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Miejscem ich organizacji były szkoły w Krzycku Wielkim oraz Dłużynie.

Spotkanie w Krzycku Wielkim otwarła sołtys wsi Marzena Ratajczak poprzedzając przemówienie wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligóry, który podsumował miniony rok oraz określił najbliższe plany inwestycyjne. Następnym punktem spotkania był występ Kapeli Dudziarskiej „Manugi” z Bukówca Górnego w składzie: Tomasz Kiciński (skrzypce), Patryk Szulc (dudy) i Zbigniew Kasperski (skrzypce). Podczas swojego występu członkowie zespołu po raz kolejny udowodnili, że choć grana przez nich muzyka jest dość specyficzna, to i tak może zachwycać.

Niedzielny koncert w Dłużynie rozpoczęła sołtys wsi Aniela Poloszyk, która przywitała wszystkich zebranych, a następnie oddała głos wójtowi Stanisławowi Waligórze. Tym razem gwiazdami popołudnia były absolwentka Studia Piosenki GOK Anna Sobol oraz Halina Kaczmarek, której akompaniował Mariusz Kowalczyk. Na scenie zabrzmiało kilkanaście polskich i zagranicznych piosenek, które w wielu przypadkach pozwoliły przenieść się słuchaczom do lat ich młodości. Nie zabrakło też momentów romantycznych i wzruszających, gdyż ze względu na zbliżające się Walentynki repertuar dotykał tematyki miłości.

Oba spotkania noworoczne zwieńczył wspólny poczęstunek, przy którym był czas na rozmowy w gronie przyjaciół i znajomych.

D.J.