STERiI świętowało we Włoszakowicach

Dodano: 2018-02-07 12:59

Na tydzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu członkowie włoszakowickiego Stowarzyszania – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów zebrali się na sali widowiskowej GOK, by wspólnie wykorzystać ostatnie chwile karnawału. Okazją do świętowania w gronie przyjaciół i znajomych były również zbliżające się Walentynki oraz zaległy Dzień Babci i Dziadka.

Oficjalnego otwarcia karnawałowo-walentynkowego spotkania dokonała prezes STERiI Maria Marynowska odczytując utwór Elżbiety Opalińskiej pt. „Bywają dni”. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, który w imieniu swoim oraz obecnej na sali kierownik GOPS Elżbiety Guć złożył licznie zgromadzonym seniorom życzenia z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Korzystając ze sposobności wójt przedstawił również najważniejsze prowadzone działania inwestycyjne na terenie gminy oraz garść statystycznych informacji. O część artystyczną spotkania zadbał z kolei solista Studia Piosenki GOK Szymon Nowaczyk wykonując kilka znanych i lubianych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej. Sporą niespodzianką okazał się także występ Piotra Koniecznego, który wyrecytował napisany przez siebie wiersz.

Jak przystało na spotkanie karnawałowe nie mogło też zabraknąć tradycyjnej zabawy tanecznej, o której oprawę muzyczną zadbał Marian Furman z Dłużyny.

A.A.