Krzycka sala blisko półmetka

Dodano: 2018-02-06 14:01

Mimo panującej zimy nie ustają roboty budowlane w ramach projektu pn. „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Krzycku Wielkim”. Stan zaawansowania prac na koniec stycznia br. wyniósł ok. 46%.

Dotychczas przeprowadzone prace obejmują: wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej, centralnego ogrzewania wraz z montażem pieca gazowego oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej podpiwniczonej części budynku. Obecnie pracownicy święciechowskiej firmy „LUX” zajmują się przygotowaniem ścian wewnętrznych do malowania poprzez nałożenie tynków gipsowych. Na wykonanie czekają jeszcze sufity i podłogi, elewacja zewnętrzna, system wentylacji oraz instalacja elektryczna.

Przypomnijmy, że całkowity koszt inwestycji realizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach został ustalony na 376.995 zł. Projekt, którego realizacja powinna zakończyć się do 30 kwietnia br., dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

A.A.