Koncertowy weekend w Zbarzewie i Sądzi

Dodano: 2018-02-05 10:53

Pierwszy weekend lutego upłynął w naszej gminie pod znakiem dwóch kolejnych koncertów noworocznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Tym razem karnawałowe spotkania z mieszkańcami odbyły się na salach wiejskich w Zbarzewie i Sądzi.

W Zbarzewie, po przywitaniu wszystkich przez sołtysa wsi Jan Michalewicza, sobotnie spotkanie rozpoczęła sekretarz gminy Monika Klemenska,  która w imieniu wójta Stanisława Waligóry przekazała zebranym informacje na temat zrealizowanych i zaplanowanych inwestycji. Następnie na scenie rozbrzmiały polskie i zagraniczne przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu Szymona Gądy i towarzyszących mu absolwentów Studia Piosenki GOK – Matyldy Obiegały, Anny Sobol, Julii Bajon i Katarzyny Józefczak. Wśród wykonywanych utworów można było usłyszeć m.in.: „Czerwone korale”, „Yellow river”, „Przez twe oczy zielone” oraz „Miłość w Zakopanem”. Koncert tak bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności, że nie mogło zabraknąć bisów.

Podobny przebieg miało niedzielne spotkanie w Sądzi. Zebranych mieszkańców wsi przywitał sołtys Zenon Poloch, który zapowiedział występ cheerleaderek z miejscowej grupy „Dance Star”. Następnie głos zabrała sekretarz gminy Monika Klemenska. Kolejnym punktem programu był występ solistów Studia Piosenki GOK, którzy po raz kolejny porwali publiczność do wspólnej zabawy.

D.J.