Mieszkańcy naszej gminy "Ludźmi Roku 2017"

Dodano: 2018-01-12 12:42

Od 10 lat leszczyńska gazeta „ABC” i portal leszno24.pl organizują plebiscyt „Ludzie Roku”, wyróżniając w nim kilka osób z całego regionu. W zakończonej właśnie edycji bardzo mocno reprezentowana była gmina Włoszakowice.

 

Tytuły „Ludzi Roku 2017” przyznano 10 osobom, wśród których znalazło się aż 4 reprezentantów gminy Włoszakowice – Irena i Kazimierz Jankowiakowie oraz Damian Kenkel i Adam Kenkel.

Irena i Kazimierz Jankowiakowie - pasjonaci turystyki, miłośnicy wędrowania. Od 50 lat,  jako Łaziki, oprowadzają innych po okolicy.

Damian Kenkel i Adam Kenkel - przedsiębiorcy z Krzycka Wielkiego. Rozwijają firmę założoną przez ojca, wspierają tych, którzy w życiu mają pod górkę.

Uroczyste spotkanie podsumowujące tegoroczny plebiscyt odbyło się w czwartek 11 stycznia w leszczyńskim ratuszu. Jego laureaci otrzymali oprawione pierwsze strony gazety „ABC” (ze swoimi zdjęciami) oraz drobne upominki wręczone przez prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka, starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i redaktora naczelnego „ABC” Antoniego Neczyńskiego.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: A.A. (na podstawie: http://www.leszno24.pl/Ludzie_Roku_2017_ABC_i_leszno24.pl_zdjecia,37399.html), zdjęcia: E. Baldys