Lektury szkolne dostępne w internecie

Dodano: 2017-12-07 12:02

5 grudnia wystartował serwis lektury.gov.pl, który oferuje bezpłatny dostęp do utworów literackich znajdujących się na ministerialnej liście lektur szkolnych.

Lektury.gov.pl to wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji. Serwis pełni rolę cyfrowej biblioteki, zapewniającej dostęp do książek o każdej porze dnia i nocy, które można otworzyć lub pobrać przy pomocy wielu różnych urządzeń elektronicznych. Obecnie w wirtualnych zbiorach znajduje się ponad 700 pozycji, co stanowi 32% wszystkich lektur szkolnych. Znajdziemy tutaj zarówno lektury obowiązkowe, jak i uzupełniające szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym utwory prozatorskie, poetyckie i dramatyczne.

Serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach, nauczycielach i wykładowcach. Dzięki niemu każdy chętny może pobrać na komputer, tablet, smartfon lub czytnik e-booków jedną z lektur literatury polskiej lub światowej. W ten sposób twórcy chcą również dotrzeć do nastolatków, gdyż 30% z nich pozostaje online przez całą dobę, a aż 93% korzysta z internetu codziennie.

A.A. (na podst. https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/12/05/lektury-gov-pl/)