Mikołajowie opanowali Koczury

Dodano: 2017-12-04 11:46

Mimo braku śniegu i prawdziwie jesiennej aury, aż 275 mikołajów stawiło się w pierwszą sobotę grudnia na terenie Leśniczówki Koczury. Doskonałą okazją do przedświątecznego spotkania była XXIV edycja Złazu Mikołajkowego organizowanego przez MKKT PTTK „Łaziki”.

Niekorzystne warunki do jazdy saniami zmusiły uczestników złazu z Leszna, Wschowy, Mosiny, Kościana, Osiecznej, Wilkowic, Mórkowa, Święciechowy, Krzycka Wielkiego, Jezierzyc Kościelnych i Włoszakowic do poruszania się piechotą lub przy pomocy dwóch kółek. Na macie rajdu wędrowcy wyposażeni w atrybuty świętego Mikołaja zastali liczne niespodzianki, w tym rozgrzewające ognisko, ciepły poczęstunek, znaczki rajdowe i słodkości. Ponadto każdy mógł wziąć udział w konkursie krajoznawczym rozegranym w dwóch kategoriach (dzieci z klas I-III i pozostali). Z zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą ochroną przyrody najlepiej poradzili sobie:

Dzieci z klas I-III: 1. Konstancja Michalska, 2. Magdalena Jurga, 3. Alicja Hałupka, 4. Zofia Hajndrych, 5. Dominika Skorupińska, 6. Agata Apolinarska

Pozostali: 1. Genowefa Krawiec, 2. Wiktoria Wolniczak, 3. Hubert Gorwa, 4. Michał Konieczny, 5. Michalina Hałupka, 6. Otylia Nowicka

Pod koniec rajdu laureaci konkursu krajoznawczego otrzymali w pełni zasłużone nagrody. Nagrodzono również najlepiej przebranych mikołajów, a wśród pozostałych uczestników rozlosowano kilkadziesiąt turystyczno-świątecznych upominków.

XXIV Złaz Mikołajkowy był ostatnią tegoroczną imprezą turystyczną włoszakowickich „Łazików”. We wszystkich rajdach zorganizowanych przez klub w 2017 roku wzięło udział aż 1600 uczestników. Organizatorzy jednak nie spoczywają na laurach i już teraz zapraszają wszystkich na jubileuszowy XXXV Rajd Zimowy „Bałwan”, który odbędzie się 27 stycznia z metą na terenie Leśniczówki Krzyżowiec.

A.A.