Droga do Boszkowa coraz bliżej realizacji

Dodano: 2017-11-30 11:50

Wielkopolski Urząd Wojewódzki opublikował ostateczną listę rankingową Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, czyli tak zwanych „schetynówek”. Zgodnie z przewidywaniami na pierwszym miejscu listy znalazła się droga pomiędzy Włoszakowicami a Boszkowem-Letniskiem.

Przypominamy, że koszt modernizacji drogi i budowy ścieżki rowerowej z Włoszakowic (od skrzyżowania ulic Powstańców Wielkopolskich i Wolsztyńskiej) do Boszkowa-Letniska oszacowano na 5 mln zł. Przyznana dotacja pokryje połowę tej kwoty, lecz realizacja inwestycji zależy od tego, czy powiat leszczyński pozyska swoją część środków ze sprzedaży dawnego schroniska młodzieżowego położonego przy ulicy Dominickiej 20 w Boszkowie. Jak już informowaliśmy, rozstrzygnięcie przetargu na zbycie nieruchomości zaplanowano na 11 grudnia.

Nowa droga do Boszkowa ma mieć 6 m szerokości, a powstały przy niej ciąg pieszo-rowerowy - 2,6 m (zostanie wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja powinna zostać zrealizowana w przyszłym roku.

A.A.