Powiat zmodernizuje drogę do Boszkowa

Dodano: 2017-11-14 10:20

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie modernizacji trasy z Włoszakowic do Boszkowa (w ramach programu rozwoju infrastruktury drogowej, czyli tzw. „Schetynówek”) ostatecznie znalazł się na pierwszym miejscu wstępnej listy rankingowej. Oznacza to, że już niedługo możemy się spodziewać nowej drogi do letniska i powstałej przy niej ścieżki rowerowej.

Koszt modernizacji drogi i budowy ścieżki rowerowej z Włoszakowic (od skrzyżowania ulic Powstańców Wielkopolskich i Wolsztyńskiej) do Boszkowa-Letniska szacowany jest na 5 mln zł. Pierwsza pozycja wniosku na wstępnej liście rankingowej oznacza, że powiat może liczyć na dofinansowanie w wysokości połowy wartości inwestycji. Swoją część środków samorząd zamierza pozyskać ze sprzedaży dawnego schroniska młodzieżowego przy ulicy Dominickiej 20 w Boszkowie. Przetarg na zbycie nieruchomości został już ogłoszony, a jego rozstrzygnięcie zaplanowano na 11 grudnia.

Nowa droga do Boszkowa ma mieć 6 m szerokości i posiadać dodatkowo ciąg pieszo-rowerowy wytyczony za pasem zieleni. Inwestycja z udziałem finansowym powiatu leszczyńskiego i gminy Włoszakowice powinna zostać zrealizowana w przyszłym roku.

​Obecny wygląd drogi Włoszakowice - Boszkowo-Letnisko

A.A.