„Sokoliki” z medalami

Dodano: 2017-11-13 11:09

W sobotę 11 listopada sekcja gimnastyczna UKS „Sokolik” z Bukówca Górnego zadebiutowała na Międzywojewódzkich Zawodach w Akrobatyce Sportowej w Lesznie. Podczas zawodów organizowanych z okazji Święta Niepodległości osiem dziewcząt z naszej gminy zajęło miejsca na podium, w tym cztery ze złotymi medalami.

W zawodach wzięło udział 11 dziewcząt reprezentujących bukówiecką sekcję, które startowały w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy miejsca zajęte przez poszczególne akrobatki:

Roksana Bączkiewicz – 5 miejsce w ćwiczeniach wolnych (klasa młodzik – rocznik 2008)

Julia Majorek – 1 miejsce w ćwiczeniach wolnych (klasa młodzik –rocznik 2007)

Nadia Dratwińska – 9 miejsce w ćwiczeniach wolnych (klasa premium – rocznik 2006-2003)

Magdalena Sajbura – 7 miejsce w ćwiczeniach wolnych (klasa premium – rocznik 2006-2003)

Julia Rutkiewicz – 3 miejsce w ćwiczeniach wolnych (klasa premium – rocznik 2006-2003)

Zofia Marcinek – 2 miejsce w ćwiczeniach wolnych (klasa premium – rocznik 2006-2003)

Rita Skorupińska – 1 miejsce w ćwiczeniach wolnych (klasa premium – rocznik 2006-2003)

Nikola Sobierajska – 1 miejsce w skokach na ścieżce (klasa młodzik)

Jagoda Grześkowiak – 3 miejsce w skokach na ścieżce (klasa III)

Karolina Cukierska – 2 miejsce w skokach na ścieżce (klasa III)

Rita Grzesiecka – 1 miejsce w skokach na ścieżce (klasa III)

Przed zawodami było trochę stresu i obaw, jednak efekt końcowy jest bardzo zadowalający – napisał na Facebook’u trener UKS „Sokolik” Dariusz Wandolski. Wszystkim dziewczętom gratuluję i dziękuję za ciężką pracę na treningach oraz godne reprezentowanie naszego klubu. Dziękuję również rodzinom, za to, że byli z nami i dzielnie dopingowali.

Tekst: A.A., zdjęcia: D. Wandolski