VI Bieg Licealisty

Dodano: 2017-11-09 14:12

Dwa dni przed 11 listopada włoszakowicki park gościł uczestników VI Biegu Licealisty zorganizowanego tradycyjnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Inicjatorem wydarzenia był niezmiennie miejscowy Zespół Szkół Ogólnokształcących, a jego patronem wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra.

Na starcie przełożonego z poniedziałku biegu stawiło się blisko 70 uczestników reprezentujących włoszakowickie liceum ogólnokształcące oraz drugie i trzecie klasy gimnazjum ze wszystkich szkół na terenie naszej gminy. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał dyrektor ZSO Włoszakowice Tadeusz Górny, a szczegółowe zasady rywalizacji przedstawił nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Linka. Okolicznościowe przemówienie wygłosił też wójt Stanisław Waligóra, przypominając o nadchodzącym święcie i życząc biegaczom osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Jak co roku bieg brał swój początek na płycie boiska należącego do TG „Sokół”, następnie wiódł przez ulice Zalesie i Leśną oraz parkowe alejki, by po blisko 2 kilometrach zakończyć się w punkcie początkowym. Na tak przygotowanej trasie uczniowie rywalizowali się sobą w czterech następujących kategoriach: 3 klasa gimnazjum – dziewczęta, 3 klasa gimnazjum – chłopcy, liceum – dziewczęta i liceum – chłopcy (zgodnie z regulaminem uczniowie klas drugich gimnazjum nie byli brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej).  

Poniżej prezentujemy najlepsze trójki biegaczy w poszczególnych kategoriach

Gimnazjum – dziewczęta:

 1. Ewelina Weiss (ZSO Włoszakowice)
 2. Alicja Florczak (SP Jezierzyce Kościelne)
 3. Olga Nowak (ZSO Włoszakowice)

Gimnazjum – chłopcy:

 1. Eryk Rutkiewicz (ZSO Włoszakowice)
 2. Kacper Pludra (SP Krzycko Wielkie)
 3. Jakub Bednarczyk (ZSO Włoszakowice)

Liceum – dziewczęta (ZSO Włoszakowice):

 1. Anita Borowczak
 2. Julia Skórzewska
 3. Anna Frankowska

Liceum – chłopcy (ZSO Włoszakowice):

 1. Bartosz Szymaniak
 2. Szymon Nowaczyk
 3. Jan Błaszak

VI Bieg Licealisty zwieńczyła uroczysta dekoracja zwycięzców, której tradycyjnie dokonał wójt Stanisław Waligóra w towarzystwie dyrektora Tadeusza Górnego i inspektora UG ds. oświaty Marka Wodawskiego. Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali pamiątkowe puchary i bony do wykorzystania w sklepie sportowym. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Gminę Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

A.A.