Krajobraz po wichurze w gminie Włoszakowice

Dodano: 2017-10-07 10:58

Setki połamanych drzew, zerwane linie energetyczne i uszkodzone dachy – tak wyglądał krajobraz po ostatniej wichurze w gminie Włoszakowice. Skutki orkanu Ksawery, który przeszedł nad naszym regionem w czwartkowy wieczór 5 października, będą usuwane jeszcze przez kilka dni.

Noc z 5 na 6 października była bardzo niespokojna dla strażaków z okolicznych jednostek OSP oraz pracowników Zarządu Dróg Gminnych. Najwięcej pracy było przy usuwaniu połamanych i przewróconych drzew, które czasowo zablokowały drogi prowadzące przez lasy, a zwłaszcza odcinki Włoszakowice-Dominice oraz Krzyżowiec-Zbarzewo.

Duże straty porywisty wiatr wywołał również w Boszkowie-Letnisku. Stojący na plaży przy Hotelu Sułkowskim namiot imprezowy został wyniesiony w górę, a następnie zatrzymał się na dachu Restauracji La Perla, wybijając przy tym kilka okien. Skutki wichury w Boszkowie to również wiele powalonych drzew, które przewróciły się m.in. na polu namiotowym przy ulicy Dominickiej. Podobny los spotkał też niektóre drzewa we włoszakowickim parku oraz te rosnące przy ulicy Leśnej we Włoszakowicach.

Ponadto orkan spowodował w całej gminie długą przerwę w dostawie energii elektrycznej oraz brak dostępu do telefonii komórkowej, stacjonarnej i internetu. Usuwanie skutków wichury i sprzątanie potrwa zapewne jeszcze kilka dni.

A.A.