Wielki finał ALWPN za nami

Dodano: 2017-10-04 09:20

Pierwszego dnia października na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim zakończyła się tegoroczna edycja Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej gminy Włoszakowice.

Pogoda w pierwszy październikowy dzień sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu. Warunki były wręcz idealne do rozegrania ostatniej kolejki ALWPN oraz wręczenia nagród.

W pierwszym spotkaniu Grotniki Team miały zmierzyć się z Boszkowem, jednak zawodnicy drugiej drużyny nie dotarli na mecz. Tym samym za sprawą walkowera 3 punkty powędrowały na konto Grotnik.

Grotniki Team – Boszkowo 6:0 (walkower)

***

W drugim meczu Włoszakowice, które kolejkę wcześniej zapewniły sobie tytuł mistrzowski, zmierzyły się ze Zbarzewem. Przez większą cześć spotkania gra była wyrównana, a bramki padały dla obu drużyn. W końcówce piłkarze z Włoszakowic zagrali jednak jak na mistrzów przystało, zdobywając kilka goli i ustalając wynik pojedynku na 8:4. Festiwal strzelecki urządził sobie Grzegorz Trojanowski, który trafił do bramki rywali aż pięciokrotnie. Warto podkreślić, że Włoszakowice w całym sezonie nie przegrały ani jednego meczu.

Włoszakowice – Zbarzewo 8:4

Bramki: Łukasz Maciąg x2 (Włoszakowice), Adrian Adamczewski (Włoszakowice), Grzegorz Trojanowski x5 (Włoszakowice), Dawid Kuśnierek (Zbarzewo), Mateusz Misiak x2 (Zbarzewo), bramka samobójcza na konto Zbarzewa.

***

W trzecim spotkaniu doszło do bezpośredniej rywalizacji drużyn walczących o II miejsce.  Szoguny Krzycko Wielkie kontra Sądzia – punkt różnicy w tabeli na korzyść Szogunów. W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównaną grę, lecz nie zobaczyliśmy goli. W drugiej śmielej do ataku ruszyła drużyna z Sądzi, której remis nic nie dawał. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Nabywaniec, a po chwili drugiego gola dołożył Adrian Kurpisz i wydawało się, że Sądzia wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Tak się jednak nie stało, gdyż w krótkim odstępie czasu  dwa trafienia dla Krzycka zaliczył Wojciech Marcinek. Mimo nieustannych ataków Sądzi wynik remisowy utrzymał się już do końca meczu.

Szoguny Krzycko Wielkie – Sądzia 2:2

Bramki: Wojciech Marcinek x2 (Krzycko Wielkie), Tomasz Nabywaniec (Sądzia), Adrian Kurpisz (Sądzia).

***

W ostatnim meczu zmierzyły się zespoły z Bukówca Górnego i Jezierzyc Kościelnych. Było to ważne spotkanie dla obu drużyn, gdyż triumfator tego pojedynku miał zająć IV miejsce na koniec ligi. Początek rywalizacji należał do zawodników z Jezierzyc Kościelnych, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Podrażnieni utratą bramek reprezentanci Bukówce Górnego zdołali się jednak podnieść i strzelić rywalom trzy bramki, co dało im ostateczne zwycięstwo w tym bardzo zaciętym meczu.

Bukówiec Górny – Jezierzyce Kościelne 3:2

Bramki: Dawid Kaczor (Bukówiec Górny), Hubert Woźny (Bukówiec Górny), Arkadiusz Maszner (Bukówiec Górny), Maciej Przydrożny (Jezierzyce Kościelne), Artur Górny (Jezierzyce Kościelne).

Żółta kartka: Maciej Przydrożny (Jezierzyce Kościelne).

***

Zwycięzcą ALWPN 2017 została wspomniana już wcześniej reprezentacja Włoszakowic. W nagrodę otrzymała drugi raz z rzędu pamiątkową paterę ufundowaną przez wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligórę. Pozostałe drużyny odebrały pamiątkowe puchary. Dodatkowo zespoły, które podczas całego sezonu nie dopuściły się ani jednego walkowera, otrzymały w nagrodę bon do wykorzystania na cele sportowe dla danej miejscowości w kwotach od 1000 do 200 zł. A tak prezentuje się końcowa tabela tegorocznej edycji ALWPN.

W klasyfikacji Fair Play do samego końca ważyły się losy ostatecznego zwycięstwa. Przed IX kolejką Szoguny Krzycko Wielkie oraz Jezierzyce Kościelne nie otrzymały żadnej kartki. Szogunom ta sztuka udała się i w ostatniej kolejce, a Jezierzycom zabrakło zaledwie kilku minut – zawodnik w dość naiwny sposób zarobił „żółtko” umyślnie dotykając piłki ręką. Brawa dla Szogunów z Krzycka Wielkiego, którzy pomimo twardego stylu gry potrafili zawsze rywalizować w myśl zasady fair play. W nagrodę otrzymali dodatkowe środki w kwocie 400 zł do wykorzystanie na cele sportowe.

W klasyfikacji strzelców długo prowadził Karol Miś z Włoszakowic. Jego nieobecność w dwóch ostatnich kolejkach wykorzystał jednak Łukasz Chałupka, strzelając w sumie 12 bramek. Warto podkreślić, że zawodnik z ekipy Grotniki Team rozegrał tylko trzy spotkania. W nagrodę otrzymał pamiątkową koszulkę, szkolny puchar oraz bon do wykorzystania w sklepie sportowym o wartości 300 zł. Na najniższym stopniu podium znalazł się Grzegorz Trojanowski, który zdobywając w ostatnim meczu 5 bramek awansował z dalszej pozycji na trzecie miejsce.

Na zakończenie, z uwagi na wspaniałą pogodę, na wszystkich zawodników czekał poczęstunek w formie kiełbaski z grilla oraz napoju.

Wszystkie nagrody finansowane były z budżetu Gminy Włoszakowice oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

GOSiR serdecznie dziękuje panu wójtowi Stanisławowi Waligórze za ufundowanie patery oraz objęcie patronatem ALWPN. Podziękowania należą się również: panu Grzegorzowi Trojanowskiemu – koordynatorowi sportu w naszej gminie za pomoc w organizacji rozgrywek; panu Adamowi Lemańskiemu za zabezpieczenie medyczne wszystkich kolejek; panu Grzegorzowi Powałowskiemu, który w bardzo profesjonalny i sprawiedliwy sposób rozstrzygał nasze pojedynki; panom Amadeuszowi Apolinarskiemu i Kamilowi Szymczakowi za fotorelacje z poszczególnych kolejek; panom Hubertowi Woźnemu, Jędrzejowi Zającowi i Łukaszowi Gryzieckiemu – animatorom naszego Orlika za pomoc w organizacji kolejek; państwu Kamilli i Bogdanowi Sujeckim za przygotowanie poczęstunku na zakończenie ligi; wszystkim zawodnikom i kibicom za sportowo spędzony czas.

Kierownik GOSiR Arkadiusz Szymczak