"Sokoliki" trenowały w Boszkowie

Dodano: 2017-09-08 10:22

Rok szkolny nietypowo rozpoczęły dziewczynki należące do sekcji gimnastycznej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik” z Bukówca Górnego. W dniach 4-7 września przebywały bowiem na obozie sportowym w Boszkowie-Letnisku.

W czterodniowych zajęciach przygotowujących do nowego sezonu uczestniczyło 13 dziewczynek w wieku od 8 do 14 lat, głównie z Bukówca Górnego, ale też z Włoszakowic i Grotnik. Ich bazą był boszkowski Ośrodek Żeglarski, gdzie intensywnie trenowały pod czujnym okiem swojego opiekuna Dariusza Wandolskiego.

Ten obóz był doskonałą okazją do wejścia w nowy rok szkolny i złapania rytmu treningowego – wyjaśnia Dariusz Wandolski. Muszę jednak przyznać, że dziewczynki ostro trenowały również w wakacje, gdy spotykaliśmy się na dwóch treningach tygodniowo. W ten sposób przygotowywaliśmy się do II Międzynarodowego Festiwalu Cyrkowego - Cyrko 2017, który odbędzie się w dniach 11-16 września w Poznaniu. Nasza sekcja będzie miała okazję wystąpić w ostatnim jego dniu podczas pokazów na Starym Rynku.

Jednym ze współorganizatorów obozu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, dzięki któremu dziewczynki mogły nieodpłatnie korzystać z niedawno wyremontowanych domków znadujących się na terenie Ośrodka Żeglarskiego.

Tekst: A.A., zdjęcia: D. Wandolski