W Bukówcu lotali po raz siódmy

Dodano: 2017-09-04 13:35

W dniach 2-3 września w Bukówcu Górnym odbywała się 24-godzinna sztafeta biegowa, znana również jako Bukówieckie Lotanie. Impreza została zorganizowana już po raz siódmy i jak co roku zgromadziła setki ochotników, którzy poprzez swoją aktywność fizyczną chcieli przyłączyć się do tej charytatywnej inicjatywy.

Zasada była prosta - za każdy pokonany kilometr firma Werner Kenkel Sp.z.o.o płaciła 3 zł na  rzecz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach. Wszystko rozpoczęło się w sobotnie popołudnie 2 września, gdy równo o godzinie 16 na bieżni pojawili się zaproszenie goście z pochodniami, w tym m.in.: wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, sołtys wsi Tadeusz Malepszy, prezes TG „Sokół” z Bukówca Górnego Jan Kot, dyrektor miejscowej szkoły Daniel Piasecki oraz zastępca kierownika ŚDS Włoszakowice Agnieszka Materna. Po pokonaniu pierwszego okrążenia osoby z pochodniami dokonały odpalenia symbolicznego znicza, który płonął przez cały czas trwania imprezy.

W trakcie imprezy na biegaczy czekały również liczne dodatkowe atrakcje. Każdy mógł zatańczyć zumbę razem z Aleksandrą Zając, nauczyć się żonglować piłką nożną z Jakubem Kaczorowskim lub posłuchać koncertu Bedrock Blues.

Jest to wydarzenie, na które ludzie przychodzą z własnej woli, aby swą aktywnością fizyczną pomóc potrzebującym – powiedział w trakcie imprezy sołtys Tadeusz Malepszy. Każdy chce w tej bezinteresownej pomocy uczestniczyć, nikt nie liczy, nie kalkuluje. Warto wspomnieć, że  Firma Werner Kenkel  nie po raz pierwszy wspiera inicjatywy społeczne.

Kolejnym niewątpliwym plusem Bukówieckiego Lotania jest fakt, że wielu profesjonalnych biegaczy łączy swój trening z pomaganiem. - Ta sztafeta jest bardzo dobrym sposobem na tzw. wybieganie się, które każdy biegacz co jakiś czas robi. Jeśli przy okazji można pomóc, jestem jak najbardziej na tak  - stwierdził jeden z nich. Akcję już po raz kolejny wsparli również uczestnicy corocznego rajdu motocyklowego „Drogami Września”.

Na zakończenie imprezy zostały wylosowane nagrody wśród uczestników biegania. Prezes firmy Werner Kenkel Halina Florek przekazała również na ręce przedstawicielki ŚDS Agnieszki Maternej symboliczny czek.

W tym roku inicjatywa zgromadziła ponad 600 uczestników, którzy pokonali łączny dystans 6217 km. Dzięki temu na konto Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach wpłynęła niebagatelna kwota 18.651 zł.

D. J.