VII kolejka ALWPN za nami

Dodano: 2017-09-04 12:57

VII kolejka Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej odbył się 3 września na Kompleksie Boisk Sportowych "Orlik" w Krzycku Wielkim. Mecze jak zwykle obfitowały w wiele emocji i goli.

W meczu otwierającym kolejkę zagrały ze sobą Orzeł Dłużyna i Zbarzewo. Mimo niższych pozycji tych zespołów w tabeli, spotkanie nie toczyło się o przysłowiową pietruszkę. Dłużyna w przypadku swojego zwycięstwa oraz porażki Grotnik mogła wskoczyć na 5 pozycję, a triumf zawodników Zbarzewa pozwoliłby im na wyprzedzenie bezpośredniego rywala. Ostatecznie zwycięzcą tej konfrontacji została Dłużyna, która zaaplikowała rywalom trzy bramki, tracąc zaledwie jedną. Dzięki temu „Orzeł” nadal ma szansę na zajęcie 5 miejsca w lidze.

Orzeł Dłużyna – Zbarzewo 3:1

Bramki: Paweł Gracz (Dłużyna), Marek Maluśki (Dłużyna), Dawid Nowak (Dłużyna), Dominik Nędzyk (Zbarzewo).

Żółte kartki: Sebastian Piotrowski (Dłużyna), Szymon Dworczak (Zbarzewo).

***

Drugie spotkanie rozergały ze sobą Grotniki Team oraz Sądzia. Grotniki, by uratować sezon musiały wygrać, a pozostająca w grze o mistrzostwo Sądzia nie mogła pozwolić sobie na potknięcie. Dzięki hat trickowi Radosława Nabywańca to Sądzia mogą cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Porażka Grotnik oznaczała spadek w tabeli – wyprzedził ich Orzeł Dłużyna.

Grotniki Team – Sądzia 1:4

Bramki: Sławomir Sterna (Grotniki), Radosław Nabywaniec x3 (Sądzia), Marcin Szklarski (Sądzia).

Żółte kartki: Sebastian Tryjanowski (Sądzia).

***

W trzecim spotkaniu Włoszakowice zmierzyły się z Jezierzycami Kościelnymi. Aktualny lider nie dał szans będącym w dołku piłkarzom z Jezierzyc. Wynik 7:1 potwierdził dużą siłę ofensywną jaką dysponują Włoszakowice. Hat trick Karola Misia znacznie przybliżył go do zdobycia tytułu króla strzelców. Jezierzyce mają już tylko matematyczne szanse na „pudło” na koniec ligi. Włoszakowice utrzymały punkt przewagi nad Sądzią, a więc prawdziwy szlagier szykuje się nam za dwa tygodnie. Wówczas Włoszakowice zmierzą się z Sądzią, choć obie drużyny będą musiały grać w osłabieniu. Sebastian Tryjanowski oraz Kajetan Frankowski muszą pauzować za kartki.

Włoszakowice – Jezierzyce Kościelne 7:1

Bramki: Adrian Adamczewski (Włoszakowice), Karol Miś x3 (Włoszakowice), Sylwester Hromiak (Włoszakowice), Kajetan Frankowski x2 (Włoszakowice) x2.

Żółte kartki: Sylwester Hromiak (Włoszakowice), Kajetan Frankowski (Włoszakowice).

***

Ostatni pojedynek zapowiadał się jako hit kolejki. Mające równą ilość punktów Szoguny Krzyco Wielkie oraz Bukówiec Góry zmierzyły się w bezpośrednim meczu. Początek spotkania zdecydowanie należał do Bukówca, lecz świetnie dysponowany brakarz Szogunów nie dał się pokonać. W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany, jednak to Szoguny mogły cieszyć się po końcowym gwizdku. Wynik 3:0 pozwolił zawodnikom z Krzycka wyprzedzić Bukówiec w tabeli.

Szoguny Krzycko Wielkie – Bukówiec Górny 3:0 Bramki: Arkadiusz Szymczak (Krzycko Wielkie), Dawid Apolinarski x2 (Krzycko Wielkie).

Żółte kartki: Bartosz Zając (Bukówiec Górny).

Tabela po VII kolejce

W tabeli Orzeł Dłużyna zamienił się miejscami z Grotniki Team, a Szoguny Krzycko Wielkie z Bukówcem Górnym. Liderem pozostają Włoszakowice, wyprzedzając o punkt Sądzię i Krzycko Wielkie.

W klasyfikacji strzelców Karol Miś odjechał reszcie stawki i ma na swoim koncie 10 bramek. Michał Żurek oraz Radosław Nabywaniec mają po 7 trafień i nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w rywalizacji o koronę.

Klasyfikacja Fair Play

W klasyfikacji Fair Play Krzycko oraz Jezierzyce nie zostały jeszcze ukarana kartką.

Tekst: kierownik GOSiR Arkadiusz Szymczak, zdjęcia: K. Szymczak