Dąb Boguszyn podziękował sponsorom

Dodano: 2017-08-06 20:47

W sobotnie popołudnie 5 sierpnia rywalizacja sportowa toczyła się również na boisku piłkarskim w boguszyńskim parku. Tym razem okazją do współzawodnictwa był XVI Turniej Sponsorów Dębu Boguszyn, w którym wzięły udział drużyny reprezentujące głównych fundatorów miejscowego klubu.

W turnieju otwartym przez prezesa boguszyńskiego klubu Marka Kota wystartowały 4 drużyny, które rywalizowały ze sobą według zasady „każdy z każdym”. Dzięki temu zgromadzona na trybunach publiczność miała okazję podziwiać aż sześć odrębnych spotkań, wszystkie o długości 15 minut.

Tegorocznym zwycięzcą turnieju okazała się drużyna reprezentująca bukówiecką firmę Jerzego Kulasa, która tylko za sprawą lepszego bilansu bramkowego wyprzedziła zespół Jacka Frankowskiego z Włoszakowic. Trzecie miejsca zajęli piłkarze Szymona Johna, a tuż za podium znaleźli się zawodnicy występujący w barwach miejscowej firmy należącej do Mateusza Kubiaka. Nadrzędną ideą zawodów była jednak wspólna zabawa w przyjaznej atmosferze, dlatego też bez względu na zajęte miejsca wszystkie ekipy zostały nagrodzone identycznymi pucharami uczestnictwa. Trofea ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył obecny na widowni wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra.

Turniej sponsorów rozgrywamy już po raz XVI i jest on swego rodzaju podziękowaniem dla firm, które wspierały nas finansowo przez cały miniony sezon – podkreślił w trakcie imprezy prezes Marek Kot. Niekwestionowanym rekordzistą pod względem liczby występów jest firma Jacka Frankowskiego z Włoszakowic, grająca u nas już po raz 15, a tegorocznym debiutantem boguszyński zakład prowadzony przez Mateusza Kubiaka.

A.A.