Siatkarska rywalizacja na krzyckiej plaży

Dodano: 2017-08-06 19:36

Słońce, plaża, rozgrzany do czerwoności piasek i orzeźwiająca woda – wszystko to czekało na uczestników corocznego Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Sołtysa, który odbył się w minioną sobotę 5 sierpnia w Krzycku Wielkim. VIII edycja imprezy przyciągnęła nad brzeg Jeziora Krzyckiego wielu entuzjastów tego wakacyjnego sportu z całej okolicy.

Do tegorocznej edycji turnieju przystąpiło łącznie siedem drużyn, w tym cztery męskie, dwie kobiece i jedna mieszana, które jak zawsze rywalizowały ze sobą w nietypowych dla siatkówki plażowej trzyosobowych składach. Zmagania w poszczególnych kategoriach toczyły się w myśl zasady „każdy z każdym”, a wszystkie pojedynki składały się z dwóch lub trzech setów (do 21 lub 15 punktów – tie-break). W trakcie kilkugodzinnych rozgrywek stoczono aż 12 pojedynków, których wyniki pozwoliły wyłonić ostatecznych zwycięzców.

Po całym popołudniu zaciętej i wyrównanej rywalizacji zwycięska okazała się drużyna Łukasza Chałupki z Grotnik, któremu na boisku towarzyszyli brat Konrad Chałupka oraz Artur Olszak i Robert Pawłowski. To oni sięgnęli po najważniejsze trofeum wręczone przez sołtys Krzycka Wielkiego Marzenę Ratajczak. Drugie miejsce i srebrne medale przypadły zespołowi Stefana Budzińskiego, a trzecią pozycję i brązowe krążki wywalczyła ekipa Łukasza Lorenza. Poza podium znaleźli się zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Jędrykę, którzy musieli zadowolić się lizakami i chusteczkami na otarcie łez.

Wśród kobiet główna nagroda powędrowała do drużyny reprezentowanej przez Alicję Budzińską, Natalię Muszyńską i Wiktorię Poniży, która dwukrotnie pokonała ekipę Zuzanny Lipowej. Zgodnie z decyzją organizatorów brązowy medal w tej kategorii powędrował do mieszanego zespołu Natalii Chrzanowskiej, który bez kompleksów rywalizował w grupie męskiej, gdzie zajął ostatecznie czwartą pozycję.

Piękna pogoda i dobra frekwencja sprawiły, że tegoroczny turniej był szczególnie udany – podkreśliła po skończonych rozgrywkach sołtys Marzena Ratajczak. Jest to przede wszystkim zasługa Jędrzeja Ratajczaka, Eryka Antkowiaka i Michała Lorenza, którzy aktywnie włączyli się w organizację i przeprowadzenie zawodów. Szczególne podziękowania należą się również kierownikowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiuszowi Szymczakowi za ufundowanie pucharów i medali, kierownikowi Zarządu Dróg Gminnych Jerzemu Michalskiemu za dostarczenie świeżego pisaku oraz wójtowi gminy Włoszakowice Stanisławowi Waligórze, który zaszczycił nas swoją obecnością w końcowej części imprezy.

Tekst: A.A., zdjęcia: A.A., Natasza Szyc