Boszkowo przygotowuje się do sezonu

Dodano: 2017-05-17 08:45

W Boszkowie-Letnisku trwają intensywne prace przygotowawcze do zbliżającego się sezonu letniego. Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzą je przede wszystkim w obrębie Ośrodka Żeglarskiego i plaży na Pudełkowie.

Największe zmiany zachodzą na terenie Ośrodka Żeglarskiego położonego przy ulicy Turystycznej 7. Prace prowadzone przez GOK i GOSiR obejmują przede wszystkim generalny remont znajdujących się tutaj pomieszczeń i obiektów. Dzięki nim ośrodek już niedługo wzbogaci się o nowe miejsca noclegowe, a także całkowicie zmodernizowane sanitariaty. W tej chwili do dyspozycji gości są już dwa odświeżone budynki (po 5 pokoi w każdym, łącznie ok. 30 miejsc noclegowych) oraz aneks kuchenny z miejscem do spożywania posiłków. Przybyłych gości wita też nowa brama wjazdowa, boisko do siatkówki plażowej i badmintona, plac zabaw oraz namiot z miejscem do grillowania. Przygotowywane są również deski, które już niedługo zostaną użyte do remontu pomostu. Ponadto w jednym z przyplażowych pomieszczeń ma znaleźć się baza Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zapach zbliżającego się lata czuć też na Pudełkowie, gdzie w zeszłym sezonie zmodernizowano plażę i pomost. W tym roku plaża jest dodatkowo powiększana, a wzdłuż promenady staną nowe lampy. GOSiR planuje również oddzielenie plaży od promenady murkiem z gazonów oraz utworzenie miejsc postojowych dla rowerów.

Prace w Boszkowie-Letnisku, polegające głównie na pielęgnacji znajdującej się przy drogach zieleni, prowadzi również Zarząd Dróg Gminnych. Niedawno pracownicy ZDG odmalowali też słupki przy parkingu na ulicy Dworcowej.

A.A.