Dzień Ziemi 2017

Dodano: 2017-05-10 13:09

9 maja, podobnie jak w latach ubiegłych, dzieci i młodzież ze szkół gminy Włoszakowice oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkla uczestniczyli w gminnych obchodach Dnia Ziemi.

W tym roku impreza odbyła się w Leśniczówce Krzyżowiec, gdzie we wtorek rano przyjechały 15-osobowe delegacje ze szkół i ŚDS, aby wziąć udział w programie konkursowym. Tematem quizów były zagadnienia ekologiczne, przyrodnicze i leśne. Po zakończeniu wszystkich konkurencji na ręce przedstawicieli szkół i ŚDS zostały wręczone upominki edukacyjne.

Podczas wspólnego ogniska zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu ekologicznego „Zbieram puszki – chronię środowisko”. Laureatami konkursu zostali:

  1. Kategoria indywidualna:
  1. Sebastian Michalewicz – klasa VI b ZSO Włoszakowice – liczba zebranych puszek: 3000 szt.
  2. Kacper Jankowiak – klasa V a ZSO Włoszakowice – liczba zebranych puszek: 1869 szt.
  3. Zuzanna Głuszak – klasa VI b ZSO Włoszakowice – liczba zebranych puszek: 700 szt.
  1. Kategoria grupowa:
  1. Klasa VI b ZSO Włoszakowice  - 80,55 kg.
  2. Klasa III b ZS w Bukówcu Górnym – 69 kg.
  3. Klasa V a ZSO Włoszakowice – 36,34 kg.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody: w kategorii indywidualnej - za pierwsze miejsce tablet, za drugie  głośnik bezprzewodowy do telefonu komórkowego, za trzecie power bank do telefonu komórkowego; w kategorii grupowej - za pierwsze miejsce dofinansowanie do wycieczki szkolnej w kwocie 1 165,15 zł, za drugie i trzecie upominki edukacyjne.

Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Jednocześnie zapraszają dzieci i młodzież do brania udziału w konkursach ekologicznych i przyrodniczych organizowanych przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o., Nadleśnictwo Włoszakowice i PGO Dominik Zając.

K. Kaczmarek