Dodano : 2014-02-06 7:45
Działki budowlane w atrakcyjnej lokalizacji!
Gmina Włoszakowice sprzedaje działki!
Gdzie? Włoszakowice, ul. Kurpińskiego przy wylocie w stronę Bukówca Górnego.
Ile? 12 działek do sprzedania. w nowej niższej cenie 42 zł za m kw. netto.
czytaj więcej
Strzelanie królewskie WBK

Dodano: 2017-05-10 11:05

W dniu 3 maja 2017 r. jak co roku Włoszakowickie Bractwo Kurkowe obchodziło uroczystość strzelania o godność Króla A. D. 2017.

Tradycyjnie dzień rozpoczął się od pożegnania ustępującego króla kurkowego, którym był ubiegłoroczny zwycięzca turnieju królewskiego brat Marian Kulczykowski. Następnie ze sztandarem przeszliśmy do kościoła po księży włoszakowickiej parafii i w kolumnie udaliśmy się na boisko, gdzie odprawiona została koncelebrowana msza św. Ks. wikariusz odprawił ją w intencji naszych zmarłych braci: Andrzeja Krawczyka, ks. kanonika Andrzeja Błaszaka, Władysława Mani, Dariusza Czerwińskiego i Henryka Samola. Po mszy św. ks. proboszcz poświęcił tarczę królewską ufundowaną przez ustępującego króla.

Strzelanie królewskie otworzył oddając pierwszy strzał do kura i do tarczy królewskiej ustępujący król brat Marian Kulczykowski. Po nim strzelali pozostali bracia. Kura celnym strzałem strąciła siostra Beata Zamelska zostając Królem Kurkowym Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego im. św. Huberta A.D.2017. Jej Rycerzami zostali: I – siostra Dorota Samol, II – brat Ryszard Dudek.

Starszy Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego Ryszard Bura