IX Gminny Konkurs Recytatorski

Dodano: 2017-04-20 20:47

17 uczestników wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w czwartkowe popołudnie 20 kwietnia. Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej już po raz IX wygłaszały swoje ulubione wiersze w gościnnych progach Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach.

Na samym początku licznie zgromadzonych recytatorów, ich nauczycieli, rodziców oraz dziadków powitał dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach Tadeusz Górny. Podobnie jak w minionych latach do konkursu przystąpili uczniowie reprezentujący wszystkie  szkoły z terenu naszej gminy, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach. Rywalizowali oni ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (5 uczestników) i starszej (11 uczestników). Jednak bez względu na wiek wszyscy zaprezentowali ciekawe i różnorodne interpretacje wierszy, a największą popularnością cieszyły się tradycyjnie utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych jury w składzie: dr Leszek Barszcz (przewodniczący) oraz Stanisława Ciszyk i Paweł Borowiec (członkowie) udało się na konsultacje. Ocenie podlegało nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu, ale również interpretacja głosowa utworu i ogólne wrażenia artystyczne. Mimo bardzo wyrównanego poziomu udało się szybko wyłonić laureatów, których przedstawiamy poniżej.

Kategoria młodsza:

I miejsce – Blanka Mierzyńska (Włoszakowice)

II miejsce – Artur Lipowy (Bukówiec Górny)

III miejsce – Hania Chruścicka (Włoszakowice)

Wyróżnienie – Oliwia Małecka (Jezierzyce Kościelne) i Michał Wiązania (Włoszakowice)

Kategoria starsza:

I miejsce – Martyna Zielnica (Krzycko Wielkie) i Wiktor Praiss (Bukówiec Górny)

III miejsce – Julia Majorek (Bukówiec Górny)

Wyróżnienie – Zofia Jagodzik i Oliwia Langner (Włoszakowice)

Bez względu na zdobyte miejsca wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i pluszowe maskotki wręczone przez dyrektora Tadeusza Górnego oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach Urszulę Hałupkę. Podziękowania za wspaniałe występy popłynęły również od publiczności, która doceniła małych artystów gromkimi brawami.

Głównymi organizatorami konkursu oraz fundatorami nagród byli: Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Wydarzenie nie odbyłoby się również bez wielkiego zaangażowania nauczycielek z włoszakowickiej Szkoły Podstawowej - Alicji Rosy i Olgi Ciszewskiej.

A.A.