Przedstawienie pasyjne w Krzycku Wielkim

Dodano: 2017-04-11 12:35

Wielki Tydzień rozpoczął się w Krzycku od tradycyjnego przedstawienia pasyjnego wystawionego przez uczniów trzeciej klasy miejscowego gimnazjum. Poniedziałkowe widowisko przygotowane pod okiem katechety Tomasza Dyby zgromadziło jak co roku wiernych z całej parafii.

Na krzyckiej sali wiejskiej zaprezentowało się łącznie 21 młodych aktorów, którzy wcielili się w postacie z Ewangelii św. Mateusza, św. Łukasza i św. Jana. W roli głównej wystąpił Miłosz Barszcz, a przedstawienie zostało dodatkowo okraszone piosenkami religijnymi w wykonaniu absolwentki miejscowej szkoły Weroniki Majer.

Przygotowania do tegorocznej pasji trwały łącznie 2 miesiące i wymagały od uczniów oraz ich rodziców wielkiego zaangażowania – podkreślił Tomasz Dyba. Głównie mam tutaj na myśli własnoręcznie wykonaną scenografię, a także stroje, które zostały zakupione lub uszyte na specjalne zamówienie.

Trud włożony w przygotowanie widowiska doceniała licznie zgromadzona publiczność, która na zakończenie nagrodziła aktorów owacjami na stojąco. Szczególne słowa uznania dla młodych artystów wyraził też ksiądz proboszcz Artur Rembalski z parafii w Krzycku Małym.

A.A.