Wiosenna wyprawa Łazików

Dodano: 2017-04-10 09:55

Jednym z najlepszych sposobów przywitania niedawno przybyłej wiosny jest ruch na świeżym powietrzu, w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. Z tego samego założenia wyszli uczestnicy XXIV edycji Złazu Turystycznego „Wiosna w lesie”, który odbył się w minioną sobotę 8 kwietnia.

W sobotnim złazie zorganizowanym przez włoszakowickie „Łaziki” wzięło udział aż 213 uczestników z Leszna, Kościana, Osiecznej, Mosiny, Grodziska Wielkopolskiego, Mórkowa, Święciechowy, Brenna, Wijewa, Skarżynia, Jezierzyc Kościelnych, Wilkowic, Grotnik i Włoszakowic. Głównym celem wędrowców i cykilstów była w tym roku Leśniczówka Mścigniew, gdzie oprócz ciepłych napojów i kiełbasek z grilla czekały na wszystkich konkursy z ciekawymi nagrodami. Rywalizacja w konkursie krajoznawczym, rzucie lotką i podkową, oraz konkurencji „Ile wyrzucisz” toczyła się w dwóch kategoriach: dzieci z klas I-III oraz pozostali.

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach okazali się:

I. Konkurs krajoznawczy

Kl. I-III: 1. Zofia Jagodzik, 2. Marta Kruczyńska, 3. Tymoteusz Zając, 4. Nadia Wawrzyniak, 5. Martyna Chomska, 6. Milena Ratajczak

Pozostali: 1. Genowefa Krawiec, 2. Monika Jędrzejczak, 3. Wiktoria Wolniczak, 4. Krystyna Anioła, 5. Elżbieta Mostowska-Nowak

II. Lotka

Kl. I-III: 1. Maciej Lecki, 2. Maja Wawrzyniak, 3. Przemysław Defitowski

Pozostali: 1. Sławomir Rosadziński, 2. Jan Cwojdziński, 3. Edward Malcherek

III. Rzut podkową

Kl. I-III: 1. Oliwia Zając, 2. Gabriela Kruk, 3. Milena Ratajczak

Pozostali: 1. Julia Rutkiewicz, 2. Martyna Świętek, 3. Stanisław Kaczmarek

IV. Ile wyrzucisz

Kl. I-III: 1. Gabriela Kruk, 2. Oliwia Fic, 3. Blanka Jagiełło

Pozostali: 1. Magda Sajbura, 2. Agnieszka Ławniczak, 3. Martyna Marcinkowska

MKKT-PTTK „Łaziki” serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy wsparli organizację złazu: Starostwu Powiatowemu w Lesznie, Nadleśnictwu Włoszakowice, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach, a także Kołu Łowieckiemu „Bór” Hetmanice za udostępnienie swej kwatery myśliwskiej na potrzeby przeprowadzenia mety tegorocznej „Wiosny w lesie”.

Tekst: A.A., K. Jankowiak, zdjęcia: A.A.