Dodano : 2014-02-06 7:45
Działki budowlane w atrakcyjnej lokalizacji!
Gmina Włoszakowice sprzedaje działki!
Gdzie? Włoszakowice, ul. Kurpińskiego przy wylocie w stronę Bukówca Górnego.
Ile? 12 działek do sprzedania. w nowej niższej cenie 42 zł za m kw. netto.
czytaj więcej
Bukówiecki mistrz tenisa stołowego wyłoniony

Dodano: 2017-03-20 10:36

W minioną niedzielę 19 marca odbyły się mistrzostwa Bukówca Górnego w tenisie stołowym. O miano najlepszego walczyło łącznie 15 zawodników w różnym wieku, mieszkających lub pracujących na terenie miejscowości.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał prezes bukówieckiego TG „Sokół” Jan Kot, który przedstawił pokrótce najważniejsze zasady współzawodnictwa. W początkowej fazie rozgrywek rywalizacja toczyła się w trzech uprzednio wylosowanych grupach, z których po dwóch najlepszych zawodników awansowało do fazy pucharowej. Stąd prowadziła już krótka droga do ścisłego finału, gdzie spotkało się trzech pretendentów do mistrzostwa. W ciągu całych zawodów rozegrano łącznie aż 36 niezwykle zaciętych i emocjonujących pojedynków, każdy do dwóch wygranych setów.

Po wielogodzinnej rywalizacji tytuł mistrza Bukówca w tenisie stołowym wywalczył Roman Królikowski, który w ścisłym finale pokonała drugiego Arkadiusza Polocha i trzeciego Pawła Marcinka. Oprócz zwycięskiej trójki okazałe puchary wręczone przez sołtysa wsi Tadeusza Malepszego otrzymali też Dawid Lorych, jako najlepszy gimnazjalista i Monika Fligier, będąca jedyną kobietą biorącą udział w turnieju. Pamiątkowe statuetki odebrali ponadto najmłodszy i najstarszy zawodnik, czyli 9-letni Wiktor Prais i 52-letni Paweł Marcinek.

Głównym organizatorem mistrzostw było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Bukówca Górnego, którego członkowie począwszy od 15 listopada ubiegłego roku przeprowadzali cotygodniowe treningi tenisa stołowego dla mieszkańców wsi.

Tekst: A.A., zdjęcia: A.A., J. Kot