Włoszakowice mają nowe Stowarzyszenie

Dodano: 2017-03-10 13:28

W dniu 9 marca 2017 roku na mapie kulturalnych i sportowych organizacji Gminy Włoszakowice pojawiło się nowe Stowarzyszenie na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży "MTS Aktywne Włoszakowice" (MTS - skrót od słów Muzyka/Taniec/Sport).

Inicjatorem założenie stowarzyszenia jest Rafał Jagodzik, a jego współzałożycielami Lidia Misiorna, Karolina Stanisławska, Małgorzata Kujawa, Monika Biernacik, Jacek Matecki, Hubert Patelka, Piotr Błaszkowski i Krzysztof Kaczmarek.

Stowarzyszenie skupiające wokół siebie dzieci i młodzież z Młodzieżowej Orkiestry Dętej "BLUE BRASS BAND", Sekcji Piłki Ręcznej GZK Włoszakowice oraz Mażoretek "TWINS" z Włoszakowic (ponad 210 młodych ludzi) będzie miało na celu dalsze wspieranie pozaszkolnych form edukacji artystycznej i sportowej dzieci i młodzieży.

Dlaczego Stowarzyszenie?:

  1. Legalizacja naszej działalności jako organizacji pozarządowej umożliwi nam wnioskowanie o środki finansowe na działalność statutową z funduszy UE i krajowych programów ministerialnych, czy samorządowych.
  2. Forma stowarzyszenia w związku z faktem bardzo dynamicznego rozwoju naszych grup dziecięco-młodzieżowych ułatwi ich zarządzanie i długofalowe planowanie.
  3. Poprzez Stowarzyszenie chcemy stworzyć profesjonalne albo zbliżone do profesjonalnych warunki rozwoju naszych podopiecznych, zależy nam na tym, by młodzież mile spędzała na naszych zajęciach czas, czuła że to co robimy jest słuszne i sprawia im przyjemność, że przyniesie to wymierne efekty sportowe i artystyczne.
  4. Chcemy poprzez działalność Stowarzyszenia promować naszą gminę na arenach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych, ale także sprawiać radość naszemu lokalnemu społeczeństwu.
  5. Istnienie Stowarzyszenia pozwoli na większe zaufanie sponsorów czy członków wspierających stowarzyszenia, a tym samym dostęp do nieustannie potrzebnych nakładów finansowych na sprzęt, stroje, wyjazdy na zwody sportowe i festiwale itp.
  6. Możliwość uzyskania statutu organizacji pożytku publicznego i szansa na środki finansowe pochodzące z 1% podatku.
  7. Możliwość pracy młodzieży w formie wolontariatu.

Zdajemy sobie sprawę,że czeka nas wiele pracy, ale dzięki takiej kadrze instruktorskiej i trenerskiej, zaangażowanych rodzicach i partnerach strategicznych - Gmina Włoszakowice, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. oraz klub sportowy Real Astromal Leszno patrzymy w przyszłość optymistycznie.

Podczas czwartkowego zebrania założycielskiego wybrano władze stowarzyszenia. I tak na Prezesa Zarządu wybrano Panią Lidię Misiorną - dyrygenta Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Zastępcę Prezesa Zarządu Panią Karolinę Stanisławską - instruktora Mażoretek Twins, a na Członków Zarządu Krzysztofa Kaczmarka - kierownika Sekcji Piłki Ręcznej i Wiesława Stachowiaka - jednego z rodziców członków orkiestry i mażoretek. Wybrano także skład Komisji Rewizyjnej, na której czele stanęła Pani Aleksandra Nowak - mama jednego z młodych piłkarzy ręcznych.

Teraz Stowarzyszenie zostanie zarejestrowane w Sądzie Rejonowym w Poznaniu i może rozpocząć swoją działalność, a my już zapraszamy wszystkie osoby chcące współtworzyć wspólnie z nami warunki do rozwoju naszych dzieci i młodzieży do wstępowania w szeregi stowarzyszenia, a dzieci i młodzież chcące rozpocząć przygodę ze sportem czy muzyką do wstępowania w szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej lub Sekcji Piłki Ręcznej.

Kontakt do nas: Rafał Jagodzik (605 624 758, e-mail: rafal.jagodzik@wloszakowice.pl); Lidia Misiorna (609 121 044, e-mail: lidia.misiorna@wp.pl); Krzysztof Kaczmarek (605 422 778, e-mail: sport@wloszakowice.pl).

Oprac. Rafał Jagodzik

Poniżej prezentujemy logo nowo powstałego Stowarzyszenia "MTS AKtywne Włoszakowice"