Dzień Kobiet w KGW Włoszakowice

Dodano: 2017-03-09 14:41

Począwszy od minionego piątku mieszkanki poszczególnych miejscowości naszej gminy obchodzą Dzień Kobiet. Dokładnie 8 marca swoje święto uczciły panie z Koła Gospodyń Wiejskich we Włoszakowicach

Oficjalnego otwarcia środowego spotkania dokonała przewodnicząca włoszakowickiego KGW Danuta Walkowiak. Obok licznie zgromadzonych członkiń Koła obecne były również sekretarz gminy Włoszakowice Monika Klemenska oraz kierownik GOPS Elżbieta Guć, które w imieniu wójta Stanisława Waligóry złożyły świętującym paniom życzenia i wręczyły kwiaty. Jako że Dzień Kobiet był połączony z zebraniem sprawozdawczo-wyborczym, to nie mogło też zabraknąć spraw organizacyjnych. Po wyłonieniu przewodniczącego (Stanisław Skorupiński) i sekretarza (Halina Toboła) obrad, odczytano sprawozdanie i protokół z działalności organizacji za ubiegły rok, przedstawiono plany na najbliższe miesiące oraz udzielono absolutorium wybranemu na kolejną kadencję zarządowi, który poszerzył się o dwie osoby: Darię Żmindę i Halinę Kusz. Korzystając z okazji powitano również nowe członkinie oraz złożono gratulacje świeżo upieczonym 80-latkom: Zofii Tomańskiej i Agnieszce Cypel.

Na zakończenie kobiecego wieczoru wystąpiły panie z leszczyńskiego zespołu „Happy Ladies 50+”,  które jak zawsze zaprezentowały kilka niezwykle widowiskowych układów tanecznych.

Tekst: A.A., zdjęcia: K. Michalska