XIV Gminny Dzień Kobiet

Dodano: 2017-03-04 13:08

Już po raz XIV przedstawicielki płci pięknej z gminy Włoszakowice i okolicznych miejscowości świętowały wspólnie nadchodzący Dzień Kobiet. Po roku przerwy impreza powróciła na bukówiecką salę wiejską, gdzie tradycyjnie przygotowano prawdziwą muzyczną ucztę.

Co prawda Dzień Kobiet dopiero za kilka dni, lecz przyjemności warto rozkładać w czasie. Dlatego też blisko 200 pań z całej okolicy świętowało w Bukówcu Górnym już w piątkowy wieczór 3 marca. W imieniu męskiej mniejszości życzenia złożył im wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, który dokonał jednocześnie oficjalnego otwarcia koncertu. Od tej pory scena i położony przed nią parkiet należały już tylko do występujących muzyków.

W tym roku o wrażenia artystyczne zadbały dwie grupy muzyczne, jedna miejscowa i jedna przyjezdna. Akcent lokalny stanowił występ doskonale wszystkim znanej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Blue Brass Band” z Włoszakowic. Młodzi i uzdolnieni instrumentaliści pod dyrekcją Lidii Misiornej zaprezentowali swoje popisowe numery, w tym takie hity światowej muzyki rozrywkowej jak: „YMCA”, It’s my life” i „Pretty women”. Popisy formacji był doskonałą zapowiedzią tego, co miało wydarzyć się za chwilę. Tuż po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek na scenie pojawił się finalista IV edycji X Factor Kuba Jurzyk, który użyczył swojego głosu w licznych serialach i filmach, chociażby Disney’a. Utalentowany wokalista, w towarzystwie kolegów z zespołu: Marka Lipskiego, Jakuba Paulskiego, Wojciecha Kostrzewy, Pawła Zwierzyńskiego-Pióro i Jakub Zaczkowskieho, wykonał premierowo swój najnowszy projekt muzyczny „Ponownie 90”. Dzięki temu licznie zgromadzone panie miały niepowtarzalną okazję usłyszeć największe polskie przeboje sprzed dwóch dekad w zupełnie odmiennych aranżacjach.

Na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru wszystkie panie otrzymały nieodłącznie kojarzące się z Dniem Kobiet goździki. Tę i inne niespodzianki przygotował jak co roku główny organizator wydarzenia, czyli Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Ostateczny efekt był również dziełem firmy SoundProduction Dariusza Wandolskiego, która zadbała o odpowiednie nagłośnienie wydarzenia, oraz firmy Scenika Karola Michalewicza, odpowiedzialnej za oświetlenie.

Tekst: A.A., zdjęcia: Katarzyna Knop