Wieści z szachownicy - 28.02.17

Dodano: 2017-02-28 13:37

Zimowy turniej klasyfikacyjny

Na przełomie stycznia i lutego 2017 r. w turniejach klasyfikacyjnych pozwalających wypełnić normę na kategorię I spotkało się w „małej szkole” 16 graczy z klubu UKS ZSO Włoszakowice.  

Turnieje były rozegrane jako przygotowanie do juniorskich  zawodów ligowych, które odbędą się w marcu. Mogły się odbyć dzięki udostępnieniu pomieszczeń szkolnych na salę gry dzięki życzliwości dyrektora szkoły pana Tadeusza  Górnego i dofinansowaniu na rozgrywki sportowe uzyskanego od BS Włoszakowice i GOSiR Włoszakowice.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Gminy Kościelec

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach 1-5 lutego br., dziesięciu zawodników UKS ZSO Włoszakowice rywalizowało w 9-rundowych turniejach szachów klasycznych w ramach I Ogólnopolskich  Gminy Kościelec. Turniej był treningiem przed rozgrywkami  lig juniorskich, które czekają zawodników klubów Wielkopolski w marcu i kwietniu.

W  grupie A wzięli udział: senior Jarosław Mierzyński i juniorzy Miłosz Walkowski i Jonasz Walkowski. W stawce 34 zawodników reprezentanci Włoszakowic uzyskali następujące lokaty w kategorii mężczyzn: 7 m. - Jarosław Mierzyński, 14 m. - Miłosz Walkowski, 22 m. - Jonasz Walkowski.

W grupie B rywalizowało 20 zawodników.  Włoszakowice w tej grupie reprezentowało 7 juniorów. W kategorii dziewcząt  zawodniczki Włoszakowic otrzymały okazałe puchary za zajęcie: 2 m. - Gabriela Zielinowska, 3 m. - Blanka Mierzyńska. W kategorii chłopców zawodnicy z Włoszakowic zajęli: 8 m. - Mikołaj Biegański, 9 m. - Tobiasz Walkowski, 10 m. - Filip Zielinowski, 12 m. - Kacper Grześkowiak,14 m. - Szymon Biegański.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu do rozgrywek szachowych przez  BS Włoszakowice.

Turnieje w Gorzycach Wielkich

W  dniu 11 lutego w Gorzycach Wielkich w turnieju szachowym dla  juniorów „Młode Talenty”, który odbył się w ramach Gorzyckiego Festiwalu Szachowego, udział wzięło  4 juniorów starszych i 13 juniorów młodszych reprezentujących klub UKS  ZSO Włoszakowice.

W turnieju dla gimnazjalistów zawodnicy z Włoszakowic zajęli następujące miejsca: 4 miejsce Rafał Lorenz, 5 miejsce Jonasz Walkowski, 8 miejsce Wiktoria Wolniczak, 12 miejsce Karolina Janiszewska.

 W turnieju dla dzieci ze szkół podstawowych  udział wzięło 90 zawodników z Wielkopolski. Najlepszy wynik z  reprezentantów Włoszakowic uzyskał Tobiasz Walkowski ( 5 pkt.), który zajął 9 miejsce.

*****

Tamże tego samego dnia odbył się turniej główny w ramach Gorzyckiego Festiwalu Szachowego, w którym  udział wzięło 89 uczestników, w tym wielu czołowych szachistów nie tylko z Wielkopolski. Zawody odbyły się na dystansie 9 rund – w tempie 15 minut na zawodnika. Turniej został zgłoszony do FIDE, a grający w nim zawodnicy mogli uzyskać ranking międzynarodowy. Włoszakowice reprezentowało na turnieju 18 zawodników. W klasyfikacji juniorów do lat 18 Miłosz Walkowski zajął 4 miejsce, Filip Zielinowski był 11, a Jonasz Walkowski zakończył turniej na 12 miejscu. W klasyfikacji kobiet Karolina Janiszewska zajęła 9 miejsce, Gabriela Zielinowska była na 11 miejscu, Martyna Apolinarska na 13 miejscu.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy UKS ZSO Włoszakowice zajęli 4 miejsce.

IV Wielkopolska Liga Juniorów

Pechowo remisem 2,5:2,5  skończyła się piąta runda rozgrywek seniorów. Tym razem  mecz odbył się w Kostrzynie Wielkopolskim z tamtejszym KKS Lechia Kostrzyn Wielkopolski.

Swoje partie wygrali Jarosław Mierzyński, Miłosz Walkowski, a remis wywalczyła Karolina Janiszewska. Przegrali Rafał Lorenz i Romuald Olejniczak.

WW