Amatorska Liga Halowej Piłki Nożnej zakończona

Dodano: 2017-02-27 14:10

Po trzech miesiącach i dziesięciu kolejkach zaciętej rywalizacji zakończyły się rozgrywki w ramach Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej GZK Włoszakowice. O mistrzostwo naszej gminy walczyło łącznie 8 drużyn reprezentujących okoliczne miejscowości i firmy, w tym: Dąb Boguszyn, Grotniki Team, Kozatko, Marta, Super Strikers, Werner Kenkel, Wodstal i FC Po Nalewce.

Zmagania wystartowały pod koniec listopada ubiegłego roku i zakończyły się w minioną niedzielę 26 lutego. Przez ten czas wszystkie zgłoszone do rozgrywek drużyny walczyły na włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej o miano najlepszej. Wyniki ostatniej, dziesiątej kolejki przedstawiają się następująco:

FC Po Nalewce – Grtoniki Team   5:1

Werner Kenkel – Wodstal   3:1

Dąb Boguszyn – Kozatko   3:2

Marta – Super Strikers   1:4

Walka o pierwsze miejsce i halowe mistrzostwo gminy toczyła się do ostatnich chwil. W grze o najważniejsze trofeum najdłużej pozostały dwie drużyny: Marta – reprezentująca śmigielską restaurację o tej samej nazwie oraz Super Strikers, złożona głównie z mieszkańców Włoszakowic. O ostatecznej pozycji w tabeli zadecydował bezpośredni pojedynek w dziesiątej kolejce, który zakończył się wynikiem 1:4 dla „gospodarzy”. Dzięki temu to oni stanęli na najwyższym stopniu podium, a goście ze Śmigla musieli zadowolić się tytułem wicemistrza. Trzecie miejsce przypadło ekipie Kozatko.

Poniżej zamieszczamy pełną tabelę ligi

Jak przystało na rozgrywki ligowe z prawdziwego zdarzenia, nie mogło zabraknąć oficjalnej dekoracji zwycięzców. Kapitanowie wszystkich drużyn uczestniczących w zmaganiach odebrali z rąk prezesa GZK Rafała Jagodzika pamiątkowe dyplomy i puchary. Ponadto ekipy z miejsc IV-VIII otrzymały bony podarunkowe do wykorzystania na hali, a na piłkarzy z najlepszej trójki czekały nagrody rzeczowe w postaci plecaków i toreb sportowych. Nie zapomniano też o statuetce dla najlepszego strzelca, którym z 18 bramkami na koncie został Emilian Prałat reprezentujący zespół Marta. Z kolei puchar „fair play” za najczystszą grę i godną naśladowania postawę na boisku powędrował do ostatniej w tabeli drużyny FC Po Nalewce.

Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. serdecznie dziękuje wszystkim drużynom za grę w lidze i sportową postawę. Szczególne wyrazy uznania należą się również wspaniałej publiczności, która podczas każdej kolejki licznie wypełniała trybuny hali i dopingowała swoich ulubieńców.

Tekst i zdjęcia: A.A., tabela i wyniki: K. Kaczmarek