AKTUALNOŚCI

fotografia
Ochotnicy ćwiczyli w Zbarzewie

Dodano : 2018-08-14 13:18

W poniedziałkowy wieczór 13 sierpnia odbyły się kolejne ćwiczenia strażackie w naszej gminie. Tym razem zostały zorganizowane na terenie Zbarzewa, gdzie miejscowa jednostka OSP wraz ze współćwiczącą jednostką z Jezierzyc Kościelnych miały za zadanie dostarczenie wody ze zbiornika do wyznaczonego celu.

fotografia
Pożniwne spotkanie w Boszkowie

Dodano : 2018-08-13 13:37

Po roku przerwy uroczystości dożynkowe powróciły do Boszkowa. Mieszkańcy tej miejscowości świętowali zakończenie prac polowych w niedzielne popołudnie 12 sierpnia.

fotografia
Grad goli na krzyckim „Orliku”

Dodano : 2018-08-13 11:28

W niedzielne przedpołudnie 12 sierpnia rozegrana została X kolejka Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej gminy Włoszakowice. Sportowych emocji jak zawsze nie brakowało, tym bardziej, że w jednym ze spotkań padł wynik dwucyfrowy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją.

fotografia
Strażacy zainaugurowali odpust w Charbielinie

Dodano : 2018-08-12 15:09

Od tradycyjnej mszy świętej polowej w intencji wszystkich okolicznych strażaków rozpoczął się tegoroczny odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charbielinie. Kilkudniowe uroczystości odpustowe w miejscowym Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask potrwają do świątecznej środy 15 sierpnia.

fotografia
Dożynkowe święto w parafii Krzycko Małe

Dodano : 2018-08-12 12:15

Mieszkańcy Krzycka Wielkiego, Sądzi oraz Krzycka Małego, a więc wsi należących do parafii pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym, świętowali zakończenie zbiorów z sobotnie popołudnie 11 sierpnia. Zgodnie z ustaloną kolejnością gospodarzem tegorocznych uroczystości dożynkowych dla całej wspólnoty parafialnej była najmniejsza z wymienionych miejscowości, czyli Sądzia.

   Wczytywanie...