AKTUALNOŚCI

fotografia
Wójt pogratulował mażoretkom

Dodano : 2019-08-23 13:49

Równo w południe 23 sierpnia kilkunastoosobowa grupa Mażoretek „Twins”, która przed kilkoma dniami wywalczyła złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Europy w węgierskim Győr, stawiły się w Sali Trójkątnej włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich. Tutaj roztańczone dziewczęta z naszej gminy odebrały zasłużone gratulacje i podziękowania.

fotografia
Paczkomatowy „boom” w gminie Włoszakowice

Dodano : 2019-08-22 12:52

Od pewnego czasu paczkomaty umożliwiające zautomatyzowane odbieranie i wysyłanie paczek kurierskich cieszą sią coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy. Zauważyła to obsługująca je firma logistyczna InPost, która postanowiła wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom swoich klientów.

fotografia
Oświetlą drugą część ścieżki

Dodano : 2019-08-22 10:16

Przed kilkoma dniami rozpoczęła się realizacja II etapu zadania pn. „Budowa oświetlenia ścieżki rowerowej na ulicy Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach”. Tym razem oświetlony zostanie odcinek od granicy miejscowości do początku ulicy Wańskiego w Bukówcu Górnym (wraz ze znajdującym się tutaj przejściem dla pieszych).

fotografia
Grotnicki plac zabaw oficjalnie otwarty

Dodano : 2019-08-20 11:17

Choć pierwszy w historii Grotnik plac zabaw cieszy najmłodszych mieszkańców wsi już od połowy lipca, to jego oficjalne otwarcie nastąpiło dopiero 19 sierpnia. Tej radosnej dla całej lokalnej społeczności chwili nie pokrzyżowały nawet opady deszczu, które tego dnia przetaczały się nad naszą gminą.

fotografia
„Dwie Dorotki” na bis

Dodano : 2019-08-19 08:27

Trzy tygodnie po premierze spektakl „Dwie Dorotki” w reżyserii Kingi Kaźmierczak, przygotowany przez grupę teatralną „Tajemnica słowa” działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach, został wystawiony w Charbielinie. Tak jak w Dłużynie przedstawienie odbyło się w ramach organizowanych przez GOK półkolonii letnich „Wesołe wakacje”.

fotografia
Włoszakowickie akcenty na Dniach Powiatu

Dodano : 2019-08-19 08:03

16 i 17 sierpnia odbywały się tegoroczne Dni Powiatu Leszczyńskiego, w których aktywnie uczestniczyły wszystkie współtworzące go gminy. Podczas tej dwudniowej imprezy nie zabrakło również silnych akcentów z gminy Włoszakowice.

   Wczytywanie...