AKTUALNOŚCI

fotografia
Medale dla Powstańców Wielkopolskich

Dodano : 2018-10-19 18:12

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, gmina Włoszakowice pragnie uczcić pamięć Powstańców Ziemi Włoszakowickiej spoczywających na cmentarzach w naszej gminie oraz poza nią – poprzez oznakowanie ich grobów medalem pamiątkowym „Powstaniec Wielkopolski”.

fotografia
Rondo pod Nietążkowem już przejezdne

Dodano : 2018-10-18 14:14

Bez przeszkód można już przejechać w kierunku Poznania nowo wybudowaną drogą przez las za Boguszynem. Ostatni z elementów otwartej niedawno trasy, a więc rondo najazdowe na wysokości Nietążkowa, został właśnie oddany do użytku.

fotografia
Orkan w Boszkowie-Letnisku

Dodano : 2018-10-17 14:32

Pierwsze komunikaty spływające na numer alarmowy 13 października po godzinie 9.15 donosiły: „wywrócona łódź z dziećmi, ludzie w wodzie, część prawdopodobnie dopłynęła do brzegu, dokładna ilość na tę chwilę nie jest znana”, „połamane drzewa tarasują drogi dojazdowe do miejscowości, kilka drzew spadło na samochody, w środku są poszkodowani, z jednego z pojazdów wydobywa się dym”, „zerwane linie energetyczne i brak zasilania na terenie miejscowości”, „duży pożar terenu zalesionego, w pobliżu rozstawione są przyczepy kempingowe i namioty, w środku mogą być ludzie”.

fotografia
Dzień Nauczyciela w pełni

Dodano : 2018-10-16 10:26

Również w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej były połączone z pasowaniem pierwszoklasistów. W placówce, której patronem jest Karol Kurpiński, uroczystość tę obchodzono w poniedziałek 15 października.

fotografia
Kolarze podążali za żurawiami

Dodano : 2018-10-15 13:04

W piękną słoneczną niedzielę 14 października Włoszakowice były gospodarzem Wyścigu Kolarskiego MTB „Za klangorem żurawi” (klangor – jednostajny dźwięk rozlegający się wysoko w powietrzu, zwłaszcza głos przelatujących żurawi, słownik SJP). Zawody te rozgrywano w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej 2018.

fotografia
Spektakl w jesiennej aurze

Dodano : 2018-10-15 10:36

Od kilku dni towarzyszy nam złota polska jesień, mieniąca się setkami różnych kolorów. Tak niepowtarzalne okoliczności przyrody wykorzystała włoszakowicka Grupa Teatralna „Tajemnica słowa”, która w niedzielne popołudnie 14 października wystawiła spektakl o wiele mówiącym tytule „Za szybą”.

   Wczytywanie...