AKTUALNOŚCI

fotografia
Biało-czerwony XV Rajd Malucha

Dodano : 2018-06-20 09:12

Trzy dni przed rozpoczęciem wakacji na terenie Leśniczówki Koczury odbyła się jubileuszowa edycja Rajdu Malucha, czyli imprezy turystyczno-krajoznawczej od 15 lat organizowanej przez włoszakowickie „Łaziki”. Ze względu na rozgrywany tego dnia mecz reprezentacji Polski z Senegalem, część uczestników rajdu wyposażona była w biało-czerwone barwy.

fotografia
W Bukówcu "lotali" i bawili się

Dodano : 2018-06-18 13:46

16 i 17 czerwca druga co do wielkości miejscowość w naszej gminie gościła VIII edycję „Bukówieckiego Lotania”, czyli 24-godzinnej sztafety biegowej o charakterze charytatywnym. W tym roku impreza na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach była wyjątkowo połączona z tradycyjnym festynem wiejskim.

fotografia
Festynowa niedziela w Jezierzycach i Dłużynie

Dodano : 2018-06-18 10:32

Ostatnia niedziela przed zakończeniem kolejnego roku nauki upłynęła w Jezierzycach Kościelnych i Dłużynie pod znakiem corocznych festynów szkolnych. Zbliżające się wakacje witali w ten sposób nie tylko uczniowie i nauczyciele tutejszych szkół, ale również mieszkańcy obu miejscowości.

fotografia
Znamy mistrzów świata!

Dodano : 2018-06-18 09:57

Po dwóch dniach intensywnych rozgrywek piłkarskich na krzyckim orliku w końcu poznaliśmy mistrzów świata! Oczywiście nie tych, którzy sięgną po mundialowe trofeum w Rosji, lecz wyłonionych spośród uczestników Turnieju „3” Mini World Cup.

fotografia
„Mali Artyści” recytowali w pałacu

Dodano : 2018-06-15 12:24

„Zdolna jestem niesłychanie, najpiękniejsze mam ubranie, moja buzia tryska zdrowiem, jak coś powiem, to już powiem…” – takie słowa padały w czwartkowe popołudnie 14 czerwca w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Co ważne, nie były rzucane na wiatr, gdyż wypowiadali je niezwykle uzdolnieni recytatorzy z okolicznych przedszkoli, którzy wzięli udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mali Artyści”.

fotografia
GKS Włoszakowice w finale OZPN Leszno

Dodano : 2018-06-15 08:20

W środę 13 czerwca na boisku piłkarskim w Grotnikach odbył się pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo ligi juniorów młodszych OZPN Leszno. Naprzeciw siebie stanęły zespoły GKS Włoszakowice oraz Rawia Rawicz.

   Wczytywanie...