Sąd przyznał mi rację!

Dodano: 2017-08-01 15:23

 

 

 

Sąd przyznał mi rację!

Od mniej więcej półrocza 2011 roku jeden z naszych mieszkańców gminy zaczął mnie nękać mailami. Pisał mniej więcej tak, że on widzi potrzeby pożyczkowe gminy i jako uświadomiony inwestor chciałby swojej gminie pomóc w pozyskaniu tańszych pieniędzy od pożyczek bankowych poprzez wydanie obligacji komunalnych (papierów wartościowych dłużnych).

Twierdził, że swoją pomoc i jego szczególne umiejętności jak to określał w tym zakresie oferuje zupełnie za darmo, twierdził, że w Urzędzie nikt na tym się nie zna, i nikt mi w tym z pracowników nie pomoże ani nie będzie chciał pomóc. Gdy na jego usilne nalegania o dopuszczenie do przygotowania wydania obligacji nie reagowałem zaczął się bardzo niecierpliwić. W załączeniu maile.

Gdyby te maile nie pisał  mgr inżynier można by powiedzieć że to czyjaś dziecinada, może wygłup, ktoś nawiedzony nie wie co pisze. Takie sytuacje się zdarzają. Jednakże nachalność tego człowieka, niecierpliwość, bezczelność wypowiedzi, robiły wrażenie, że ma on przemyślany zamiar łatwego zarobienia pieniędzy kosztem gminy.

W późniejszych mailach swoje prawdziwe zamiary dokładnie odkrył pisząc, że on te obligacje kupi z innymi jeszcze inwestorami z gminy. Wnioskuję, że sam sobie chciał przygotować wydanie obligacji dla siebie a ja w imieniu gminy miałem się pod tym podpisać – chociażby, jak to napisał po to, że przedsiębiorcom (czytaj jemu), gmina powinna pomagać.

Jeśli do tego dołożymy późniejsze jego informacje o wysokości spodziewanego oprocentowania obligacji, znacznie wyższego od kosztów kredytów  miałem pełen obraz jego planu. Gdzieś tam między wierszami pisał także o korzyściach dla mnie. W tej sytuacji zdecydowałem się na napisanie co o jego propozycji i o nim samym naprawdę myślę.

Wtedy to z jego strony, tak to dziś oceniam, nastąpiła nerwowa reakcja, wpadł w panikę, że jego zamiary zostały odkryte. Mieszkaniec ten grał rolę obrażonego, żądał specjalnych przeprosin Ostatecznie zaciągnął mnie do sądu ponoć walcząc o swoje dobre imię, które wcześniej moim zdaniem w sposób oczywisty i nieodwracalny stracił. 

Odbyły się rozprawy w pierwszej i drugiej instancji. Sąd  drugiej instancji w składzie trzech sędziów zawodowych prawomocnie potwierdził, że moje obawy mogły być uzasadnione. Pokreślić także muszę, że ten człowiek do dziś próbuje odgrywać rolę „dobrego obywatela”,  w rzeczywistości w mojej ocenie odgrywa się i na wszelkie możliwe sposoby za ten incydent sprzed kilku lat. W załączeniu wyrok.

Wójt Stanisław Waligóra.

Włoszakowice, dnia 01.08.2017 roku.