Strażacka rywalizacja w Boguszynie

Dodano: 2018-06-26 10:46

Pierwsza niedziela wakacji doskonale sprawdziła się jako termin organizacji Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które zostały tradycyjnie przeprowadzone na boisku piłkarskim w Boguszynie. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło aż 27 drużyn z 9 okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Niedzielne zawody rozpoczęły się od uroczystego wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie Komendant Gminny ZOSP RP we Włoszakowicach Arkadiusz Szymczak złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia rywalizacji wójtowi Stanisławowi Waligórze, pełniącemu zarazem funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP we Włoszakowicach. Korzystając z okazji wójt przypomniał również, jak ważna dla wszystkich jest praca strażaków oraz podkreślił znaczenie organizowania takich zawodów.

Jednostki OSP z Boguszyna, Bukówca Górnego, Dłużyny, Grotnik, Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Sądzi, Włoszakowic i Zbarzewa rywalizowały ze sobą w czterech różnych kategoriach (dziewczęta i chłopcy do 15 lat oraz seniorki i seniorzy) oraz dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe. Po bardzo zaciętych i wyrównanych zmaganiach najlepsze w kategorii dziewcząt okazały się reprezentantki pierwszej drużyny z Włoszakowic, a w kategorii chłopców tym razem bezkonkurencyjni byli młodzi strażacy z Krzycka Wielkiego. W kategoriach seniorskich klasyfikację generalną zdominowali zawodnicy z Bukówca Górnego. Poniżej prezentujemy wszystkie drużyny, którym udało się zająć miejsca na podium:

Kat. A (seniorzy)

 1. Bukówiec Górny
 2. Sądzia
 3. Grotniki II

Kat. C (seniorki)

 1. Bukówiec Górny
 2. Krzycko Wielkie
 3. Grotniki

Kat. MDP A (chłopcy)

 1. Krzycko Wielkie
 2. Bukówiec Górny
 3. Jezierzyce Kościelne

Kat. MDP C (dziewczęta)

 1. Włoszakowice I
 2. Bukówiec Górny
 3. Krzycko Wielkie

W trakcie zawodów na licznie zgromadzoną publiczność czekały również dodatkowe atrakcje. Jedną z nich był występ artystyczny boguszyńskiej grupy „Spontan”, która zaprezentowała kilka układów tanecznych do znanych utworów muzycznych.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Boguszynie zwieńczyła dekoracja zwycięzców, podczas której wójt Stanisław Waligóra i referent UG ds. ochrony przeciwpożarowej Piotr Wiązania wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy, a triumfatorom dodatkowo okazałe puchary. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Włoszakowice, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP we Włoszakowicach, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Boguszynie.

W umieszczonym pod zdjęciami pliku pdf dostępne są pełne wyniki zawodów.

D.J.