Piłkarskie zmagania strażaków

Dodano: 2018-06-04 10:27

W niedzielne popołudnie 3 czerwca strażacy z gminnych jednostek OSP spotkali się na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim. Wszystko za sprawą II Turnieju Piłkarskiego Ochotniczych Straży Pożarnych, który był doskonałym sprawdzianem kondycji fizycznej przed zbliżającymi się zawodami pożarniczymi.

Oficjalnego otwarcia niedzielnego turnieju dokonał wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra. W zawodach wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielne na dwie grupy. Każdy mecz trwał 8 minut.

Wyniki spotkań grupowych oraz tabele końcowe

Po meczach grupowych przyszedł czas na zmagania półfinałowe.

W pierwszym półfinale Dłużyna zmierzyła się z Bukówcem Górnym. W regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy bramek, dlatego też do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie lepsi okazali się zawodnicy z Bukówca Górnego i to oni awansowali do finału.

OSP Dłużyna – OSP Bukówiec Górny 0:0  (k. 3-4)

***

W drugim półfinale o awans walczyły OSP Grotniki i OSP Boguszyn. Ostatecznie lepsi okazali się strażacy z Grotnik, którzy strzelili swoim rywalom trzy bramki, nie tracąc przy tym ani jednej.

OSP Grotniki – OSP Boguszyn 3:0

***

W spotkaniu o III miejsce strażacy z Dłużyny okazali się lepsi od rywali z Boguszyna. Reprezentacja Dłużyny wygrała 1:0.

OSP Dłużyna – OSP Boguszyn 1:0

***

W finale, podobnie jak w pierwszym półfinale, po regulaminowych 8 minutach wynik był bezbramkowy. W rzutach karnych ponownie lepsza okazała się drużyna z Bukówca Górnego.

OSP Grotniki – OSP Bukówiec Górny 0:0 (k. 2-3)

Na zakończenie rozgrywek wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okazałe puchary. Ponadto zespoły, które zajęły miejsca na podium odebrały dodatkowo nagrody rzeczowe, takie jak kurtyna wodna (OSP Dłużyna), węże w52 i w75 (OSP Grotniki) i mostki przejazdowe (OSP Bukówiec Górny). Nagrodzono również najlepszego strzelca zawodów, którym okazał się Marek Borowczak z OSP Grotniki (4 gole) oraz najlepszego bramkarza, którym został Szymon Malepszak z OSP Bukówiec Górny. Obaj strażacy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dziękuję bardzo osobom zaangażowanym w organizację turnieju – Piotrowi Wiązani oraz Hubertowi Woźnemu. Dziękuję również OSP Krzycko Wielkie za przygotowanie posiłku dla zawodników.

Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.