Gminne eliminacje do OTWP

Dodano: 2018-02-28 09:45

Kolejna edycja gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyła się we wtorek 27 lutego, tym razem w Bukówcu Górnym. W konkursie wystartowało 17 uczestników reprezentujących szkoły z terenu gminy Włoszakowice.

W skład jury wchodzili: asp. Szymon Kurpisz z Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, referent ds. ochrony przeciwpożarowej UG Włoszakowice Piotr Wiązania oraz druh Bartosz Zając z lokalnej jednostki OSP.

Wzorem lat ubiegłych zmagania przeprowadzone zostały dwuetapowo i toczyły się w trzech kategoriach:

  1. szkoły podstawowe – klasy I-VI,
  2. szkoły podstawowe – klasy VII-VIII oraz szkoły gimnazjalne – klasy II-III,
  3. szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne.

W pierwszej, pisemnej części eliminacji uczniowie wypełniali test wyboru, w którym spośród trzech odpowiedzi tylko jedna była prawidłowa. Następnie uczestnicy z największą liczbą punktów w poszczególnych kategoriach przechodzili do drugiego etapu. Drugi etap to już ustana odpowiedź na wylosowane pytanie teoretyczne oraz opisywanie i prawidłowe nazywanie sprzętu strażackiego.

Klasyfikacja końcowa eliminacji przedstawia się następująco:

Kategoria 1

I miejsce – Mateusz Budzinski (SP Krzycko Wielkie)

II miejsce – Kamil Kaczmarek (SP Bukówiec Górny)

III miejsce – Grzegorz Ciesielski (SP Jezierzyce Kościelne)

Kategoria 2

I miejsce – Zuzanna Lipowa (SP Krzycko Wielkie)

II miejsce – Dawid Marcinek (SP Jezierzyce Kościelne)

III miejsce – Kacper Pludra (SP Krzycko Wielkie)

Kategoria 3

I miejsce – Bartosz Szymaniak (ZSO Włoszakowice)

II miejsce – Daria Sadowska (ZSO Włoszakowice)

Na zakończenie wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary. Dodatkowymi nagrodami w postaci bonów upominkowych obdarowano uczniów, którzy zajęli miejsca na podium. Wręczone gratyfikacje zostały sfinansowane z budżetu gminy Włoszakowice.

Mateusz Budzinski, Zuzanna Lipowa oraz Bartosz Szymaniak będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się kwietniu w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i startu w eliminacjach, a zwycięskiej trójce życzymy powodzenia w kolejnym etapie turnieju.

P. Wiązania