Zebranie ZOG ZOSP RP we Włoszakowicach

Dodano: 2018-01-16 12:56

W dniu 15 stycznia br. w siedzibie Urzędu Gminy Włoszakowice odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Włoszakowicach. Na zebranie przybyli przedstawiciele zarządu jednostek OSP z: Boguszyna, Bukówca Górnego, Dłużyny, Dominic, Grotnik, Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Sądzi, Włoszakowic i Zbarzewa.

Otwarcia zebrania i powitania przybyłych dokonał wójt i zarazem Prezes Zarządu Stanisław Waligóra. Zgodnie z planem pierwszym punktem było uczczenie minutą ciszy pamięci zmarłych w roku 2017 dwunastu strażaków. Następnie referent Urzędu Gminy ds. ochrony przeciwpożarowej Piotr Wiązania przedstawił prezentacje z wykonania budżetu w dziale bezpieczeństwa przeciwpożarowego i sytuacji pożarowej oraz dotyczące planu finansowego i planu działania na rok 2018.

W trakcie zebrania poruszono również kwestie dotyczące ubiegłorocznych i tegorocznych gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które tym razem zostały zaplanowane na 24 czerwca. Ustalono też terminarz zebrań w poszczególnych jednostkach.

Podczas dyskusji rozmawiano o sprawach związanych z dokumentacją finansową prowadzoną przez gminne jednostki OSP oraz planowanych szkoleniach w bieżącym roku. Ponadto omawiano inne sprawy dotyczące funkcjonowania ZOG ZOSP RP we Włoszakowicach.

Referent Urzędu Gminy ds. ochrony przeciwpożarowej Piotr Wiązania