Informacja dla strażaków

Dodano: 2017-12-07 14:06

Poniżej publikujemy zaproszenie Tomasza Poręby - Zastępcy Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka na uroczystość oficjalnego przekazania lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych zakupionych z dotacją ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że uroczyste przekazanie lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych zakupionych z dotacją ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego odbędzie się w Poznaniu w dniu 8 grudnia br. (piątek) na placu przed Katedrą Poznańską ul. Ostrów Tumski 17.

Zapraszamy OSP do Poznania zakupionymi pojazdami  w pełnej obsadzie, czyli 5 osób. Strażacy, oprócz prezesa OSP, przyjeżdżają w pełnym umundurowaniu bojowym (hełm bojowy – biały, kominiarka – w kolorze kości słoniowej, rękawice ochronne – czarne, buty strażackie - skóra). Prezesi w umundurowaniu galowym (ze sznurem). Ze względów logistycznych prosimy o przyjazd pojazdów OSP na plac przed katedrą w godz. 13.30-14.30.

Zapraszamy również na uroczystość szanowne Panie i Panów Wójtów oraz Burmistrzów. Początek uroczystości o godz. 16.00.

Po uroczystości o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na X Procesję Światła. Procesja tradycyjnie rokrocznie odbywa się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a nawiązuje do rzymskiej tradycji modlitwy papieży na Placu Hiszpańskim. Po procesji zapraszamy na mszę świętą w katedrze pod przewodnictwem księdza abp. Stanisława Gądeckiego, a po niej na spotkanie z księdzem arcybiskupem.

UWAGA:

  • Bardzo prosimy o zgłoszenie przez OSP pisemnie za potwierdzeniem odbioru najpóźniej do 1 grudnia br.  do właściwej terenowo KP/KM PSP wyjazdu pojazdu Ochotniczej Straży Pożarnej na uroczystości z okazji Uroczystego Przekazania Samochodów do Poznania w dniu 8 grudnia 2017 r. Informacja powinna zawierać informacje zgodnie z przyjętą w tym zakresie pragmatyką.
  • Bardzo prosimy o przekazanie informacji ile osób z OSP oraz z Urzędu Gminy będzie brało udział w uroczystości na adres: tomasz.poreba@zosprp.pl najpóźniej do 1 grudnia 2017 r.