Wspólny wyjazd MDP

Dodano: 2017-11-06 13:50

W ostatnią sobotę października strażacy z jednostek OSP w Dłużynie, Włoszakowicach oraz Zbarzewie zorganizowali wspólny wyjazd dla dzieci i młodzieży z fukncjonujących w tych miejscowościach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zgodnie z planem podczas wyjazdu uczestnicy pojawili się z wizytą w jednostce PSP w Wolsztynie, gdzie zwiedzali remizę, oglądali znajdujący się na jej wyposażeniu sprzęt oraz zapoznawali się z codzienną pracą strażaków. Ponadto niektórzy mali ochotnicy podejmowali próby zjazdu na ślizgu służącym niegdyś do szybkiego przemieszczania się z piętra do pomieszczenia garażowego. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, gdzie można zapoznać się z rozwojem pożarnictwa w naszym kraju. Największą popularnością cieszyły się prezentowane w nim zabytkowe wozy strażackie, wśród których znalazł się również pojazd  wykorzystywany dawniej przez strażaków z Leszna.

Na twarzach dzieci i młodzieży widać było wiele uśmiechu i radości ze wspólnego wyjazdu. Już w drodze powrotnej uczestnicy zgłaszali chęć udziału w kolejnej wycieczce, podczas której będą mogli nawiązywać znajomości z rówieśnikami z innych miejscowości oraz aktywnie spędzać czas.

Organizatorzy i strażacy postarają się o przygotowanie kolejnych wspólnych wyjazdów w równie ciekawe miejsca.

Tekst: Piotr Wiązania, zdjęcia: A.P.