II Dzień Otwarty w OSP Włoszakowice

Dodano: 2017-05-01 12:25

Zeszłoroczne drzwi otwarte we włoszakowickiej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej miejscowości. Dlatego też ostatniego dnia kwietnia impreza odbyła się po raz drugi, lecz tym razem zorganizowano ją z jeszcze większym rozmachem.

Niedzielny festyn strażacki rozpoczął się o godzinie 14, a jego oficjalnego otwarcia dokonał prezes OSP Włoszakowice Przemysław Konieczny. Dalszym prowadzeniem imprezy zajął się referent UG ds. ochrony przeciwpożarowej Piotr Wiązania, który z pasją zapowiadał kolejne atrakcje. A było ich naprawdę niemało. W trakcie trwania całej imprezy na terenie włoszakowickiej remizy można było zapoznać się z niełatwą pracą strażaków oraz obejrzeć wystawiony na kilku stanowiskach sprzęt ratowniczy. Z dużym zainteresowaniem podziwiano kabinę dekontaminacyjną z aparatami ochrony dróg oddechowych, narzędzia do ratownictwa technicznego i medycznego, ponton motorowy z całym oprzyrządowaniem oraz dawne wyposażenie strażaków. Jednak największą popularnością cieszyły się tradycyjnie służące w jednostce wozy strażackie GBA Man, GBA Star oraz SLRr Volkswagen T4, które zabierały chętnych na przejażdżki. W międzyczasie przeprowadzono też niezwykle widowiskową akcję gaśniczą z użyciem odrestaurowanego siłami druhów wozu konnego z 1908 r. Co ciekawe, napędzana siłą ludzkich mięśni sikawka została użyta w boju po raz pierwszy od 38 lat!

Poza typowo strażackimi atrakcjami, na wszystkich uczestników festynu czekały również inne rozrywki. Najmłodsi mogli skorzystać z profesjonalnej stylizacji fryzur, rozstawionych nieopodal dmuchańców, stoiska z watą cukrową i popcornem oraz licznych gier i zabaw przygotowanych przez druhny. Z kolei nieco starsi chętnie zaglądali do punktu gastronomicznego, a na zakończenie wzięli udział w zabawie tanecznej na wolnym powietrzu. Wszystko to było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu miejscowych strażaków i mieszkańców Włoszakowic, którzy podobnie jak w zeszłym roku wzięli czynny udział w przygotowaniu imprezy.

A.A.