Eliminacje do Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dodano: 2017-02-27 08:48

W dniu 23 lutego bieżącego roku w Zespole Szkół w Krzycku Wielkim odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wystartowało 17 uczestników reprezentujących wszystkie szkoły z terenu gminy Włoszakowice.

W skład jury wchodzili: mł. bryg. Rafał Wypych i mł. asp. Szymon Kurpisz z Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz referent ds. ochrony przeciwpożarowej UG Włoszakowice Piotr Wiązania. W przeprowadzeniu konkursu pomagali również strażacy z miejscowej jednostki OSP, w tym prezes dh Henryk Simon oraz naczelnik dh Maciej Płócieniczak.

Zmagania przeprowadzone zostały dwuetapowo i toczyły się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. W pierwszej części - pisemnej wszyscy uczniowie wypełniali test wyboru, w którym spośród trzech odpowiedzi tylko jedna była prawidłowa. Następnie uczestnicy z największą liczbą punktów w poszczególnych kategoriach przeszli do drugiego etapu. Tym razem uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania, po czym kolejno podawali nazwy pokazywanego sprzętu strażackiego oraz krótko opisywali jego przeznaczenie.

Klasyfikacja końcowa eliminacji przedstawia się następująco:

Kategoria szkoły podstawowe

I miejsce – Franciszek Kędziora (ZS Krzycko Wielkie)

II miejsce – Tomasz Piasecki (ZS Krzycko Wielkie)

III miejsce – Kamil Kurkiewicz (ZS Jezierzyce Kościelne)

Kategoria szkoły gimnazjalne

I miejsce – Zuzanna Lipowa (ZS Krzycko Wielkie)

II miejsce – Kacper Pludra (ZS Krzycko Wielkie)

III miejsce – Karolina Janiszewska (ZSO Włoszakowice)

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Bartosz Szymaniak (ZSO Włoszakowice)

II miejsce – Daria Sadowska (ZSO Włoszakowice)

Na zakończenie wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych kategorii ponadto okazałe puchary. Dodatkowymi nagrodami w postaci bonów upominkowych zostali obdarowani uczniowie, którzy zajęli miejsca I–III. Wręczone gratyfikacje zostały sfinansowane z budżetu gminy Włoszakowice.

Franciszek Kędziora, Zuzanna Lipowa oraz Bartosz Szymaniak będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 24 marca o godzinie 10:00 w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Piotr Wiązania