Święty Mikołaj w OSP Zbarzewo

Dodano: 2016-12-11 18:52

W sobotni wieczór 10 grudnia do zbarzewskiej jednostki OSP zawitał nietypowy gość w czerwonym stroju. Święty Mikołaj, choć nieco spóźniony w tym roku, przysporzył najmłodszym mieszkańcom wsi wiele szczęścia i radości.

Tak naprawdę do Zbarzewa przybyło aż dwóch gości z dalekiej północy. Jak co roku przywieźli ze sobą liczne podarki, choć nie zabrakło też groźnie wyglądających rózg. Na miejscowej sali wiejskiej przywitało ich kilkadziesiąt dzieci z całej okolicy, które w towarzystwie rodziców niecierpliwie oczekiwały na prezenty. Aby jednak otrzymać upragnioną paczkę ze słodyczami trzeba było wykonać jedno z kilku zadań powierzonych przez Mikołaja: zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk lub przeskoczyć przez laskę. Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara, choć wśród młodszych pociech dało się również wyczuć nieco strachu. Wszystkim tym wydarzeniom z ciekawością przyglądali się zaproszeni goście, w tym wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, dyrektor GOK Monika Lucerek oraz referent Urzędu Gminy Piotr Wiązania.

Wszystkie wręczone upominki zostały ufundowane przez miejscową jednostkę OSP i Koło Gospodyń Wiejskich, Gminny Ośrodek Kultury oraz Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach. Z kolei w rolę Mikołajów wcielili się zbarzewscy strażacy - Tomasz Gorzelniak i Szymon Dworczak.

A.A.