OSP

fotografia
Jednostki OSP bogatsze o nowy sprzęt

Dodano : 2018-11-17 13:41

W sobotę 17 listopada na sali widowiskowej GOK we Włoszakowicach odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia medycznego i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, został powierzony 11 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy.

fotografia
Jelcz zastąpił Volvo

Dodano : 2018-10-30 13:18

W sobotę 27 października w remizie OSP Gronowo odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu marki Jelcz 442 dla jednostki OSP Bukówiec Górny.

fotografia
Folder OSP na 100-lecie odzyskania niepodległości

Dodano : 2018-10-18 15:00

Z okazji przypadającej 11 listopada bieżącego roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości gmina Włoszakowice wydała folder przedstawiający stan znajdujących się na jej terenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykle ciekawą publikacją!

fotografia
Orkan w Boszkowie-Letnisku

Dodano : 2018-10-17 14:32

Pierwsze komunikaty spływające na numer alarmowy 13 października po godzinie 9.15 donosiły: „wywrócona łódź z dziećmi, ludzie w wodzie, część prawdopodobnie dopłynęła do brzegu, dokładna ilość na tę chwilę nie jest znana”, „połamane drzewa tarasują drogi dojazdowe do miejscowości, kilka drzew spadło na samochody, w środku są poszkodowani, z jednego z pojazdów wydobywa się dym”, „zerwane linie energetyczne i brak zasilania na terenie miejscowości”, „duży pożar terenu zalesionego, w pobliżu rozstawione są przyczepy kempingowe i namioty, w środku mogą być ludzie”.

fotografia
OSP z dofinansowaniem

Dodano : 2018-10-01 11:48

28 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu została podpisana umowa dotycząca realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a gminą Włoszakowice.

fotografia
Wspólne szkolenie OSP Dłużyna i Włoszakowice

Dodano : 2018-09-12 10:47

Miejscem kolejnego etapu szkoleń organizowanych dla jednostek OSP z naszej gminy była Dłużyna. Tym razem, oprócz gospodarzy terenu, w strażackich manewrach wzięli również udział ochotnicy z Włoszakowic.

   Wczytywanie...