OSP

fotografia
Zbarzewski festyn strażacki

Dodano : 2019-07-08 09:38

W pierwszą sobotę lipca na nudę z pewnością nie mogli narzekać mieszkańcy Zbarzewa, dla których przygotowano kolejną edycję Festynu Strażackiego. Jak co roku organizatorem wydarzenia była miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z prezesem Wojciechem Dworczakiem na czele.

fotografia
Strażacy z Holandii w naszej gminie

Dodano : 2019-06-26 11:32

Na zaproszenie wójta Roberta Kasperczaka w przedostatnim tygodniu czerwca gminę Włoszakowice odwiedzili wyjątkowi goście, a mianowicie strażacy-ochotnicy z holenderskiego Stavoren. Zaproszenie przyjął również starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który wraz z sześcioma Holendrami wizytował okoliczne miejscowości.

fotografia
Boguszyn gospodarzem strażackich zmagań

Dodano : 2019-06-24 14:18

Naprawdę gorąco było w niedzielę 23 czerwca na boisku sportowym w Boguszynie. I to wcale nie ze względu na panujące upały, lecz z powodu Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, w których wzięły udział aż 32 sekcje reprezentujące okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zaprzyjaźnioną jednostkę z holenderskiego Stavoren.

fotografia
Arkadiusz Pawlak nowym Komendantem Gminnym ZOSP RP

Dodano : 2019-06-03 14:15

Arkadiusz Szymczak, dotychczas pełniący funkcje Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej (ZOSP RP) we Włoszakowicach oraz członka Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP we Włoszakowicach,  z dniem 7 maja 2019 r. złożył rezygnację z pełnionych funkcji.

fotografia
Strażacy grali w piłkę nożną

Dodano : 2019-05-20 20:16

Strażaków z OSP zazwyczaj kojarzy się z gaszeniem pożarów i udzielaniem pomocy ofiarom wypadków. Okazuje się jednak, że druhowie z naszej gminy są również doskonałymi sportowcami, co udowodnili podczas Turnieju Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych, który został rozegrany w niedzielę 19 maja na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim.

fotografia
Druga edycja rajdu MDP

Dodano : 2019-05-19 13:16

Już po raz drugi włoszakowicka Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowała rajd dla dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W tegorocznej edycji wydarzenia, odbywającej się w sobotę 18 maja, wzięli udział mali druhowie z jednostek w Krzycku Wielkim, Jezierzycach Kościelnych, Zbarzewie i Włoszakowicach.

   Wczytywanie...