Powstanie ścieżka z Gołanic do Włoszakowic

Dodano: 2018-12-14 11:10

Na cyklistów i piechurów z naszej okolicy czeka kolejna gratka. W tym tygodniu Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego z Gołanic, przez Jezierzyce Kościelne, do Włoszakowic.

Wartość projektu pn. „Budowa ciągu pieszo-rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej ścieżki Gołanice-Włoszakowice” to 7.999.999,94 zł. Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 6.727.394,78 zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, którą przyznał powiatowi leszczyńskiemu Urząd Marszałkowski w Poznaniu .

Inwestycja będzie obejmowała budowę 10-kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego z Gołanic, przez Jezierzyce Kościelne, do Włoszakowic wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie powiatu leszczyńskiego (w Święciechowie, Gołanicach, Jezierzycach Kościelnych, na Krzyżowcu, Włoszakowicach, Boszkowie-Letnisku, Pawłowicach i Oporowie) oraz zamontowanie efektywnego energetycznie oświetlenia.

Termin składania ofert upływa 28 grudnia br. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 września 2019 r.

A.A., źródło: www.powiat-leszczynski.pl/aktualnosci/wydarzenia/1608-przetarg-na-budowe-10-km-sciezek-ogloszony.html