Kurpińskiego nabiera kształtu

Dodano: 2018-08-21 09:27

Kilka dni temu ciężki sprzęt zajął kolejny fragment ulicy Kurpińskiego we Włoszakowicach. Tym razem prace polegające na wykonaniu nowej podbudowy drogi i poszerzeniu jezdni do trzech pasów objęły odcinek od ulicy Myśliwskiej do Banku Spółdzielczego. Dojazd do Urzędu Gminy i marketu Dino możliwy jest od strony kościoła (na odcinku od parkingu przy Urzędzie Gminy do Dino został wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną).

Warto wspomnieć, że pierwszy z przebudowywanych odcinków (od kościoła do parkingu przy Urzędzie Gminy) jest już prawie gotowy. Aktualnie trwają tutaj prace związane z układaniem brakujących krawężników i przygotowaniem podłoża do wylania pierwszej warstwy asfaltu, co powinno nastąpić już w najbliższych dniach.

Informujemy również, że Spółka Colas Polska, w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Lesznie, ustaliła ostateczny termin ukończenia przebudowy ulicy Kurpińskiego we Włoszakowicach na koniec września br. Pozostałe odcinki powstającego łącznika z drogą ekspresową S5 (po stronie powiatu leszczyńskiego) powinny być gotowe do ostatniego dnia sierpnia.

A.A.