Rozkopana ulica Kurpińskiego

Dodano: 2018-06-27 14:22

Jak już informowaliśmy, rozpoczęły się intensywne prace budowlane na ulicy Kurpińskiego we Włoszakowicach. Prezentujemy jak aktualnie wygląda główna arteria siedziby naszej gminy, będąca częścią drogi powiatowej nr 3903P – powstającego łącznika z ekspresową S5.

Przebudowa ulicy Kurpińskiego to najtrudniejszy z ośmiu odcinków wartej 56,4 mln zł inwestycji, gdyż wymaga wykonania w bardzo krótkim czasie ogromnego, wielobranżowego zakresu prac w trudnym geologicznie terenie. W pierwszej kolejności roboty drogowe objęły odcinek pomiędzy kościołem a parkingiem przy Urzędzie Gminy. Po sfrezowaniu asfaltu przyszedł czas na wybranie ok. 90 cm ziemi. Następnie rozpoczną się prace polegające na wykonaniu nowej podbudowy drogi i poszerzeniu jezdni do trzech pasów. Podobne zabiegi obejmą również kolejne fragmenty ulicy Kurpińskiego, aż do torów kolejowych.

W związku z powyższym przypominamy o sporych utrudnieniach w ruchu kołowym we Włoszakowicach, które potrwają przynajmniej do końca sierpnia. Mapki aktualnie obowiązujących objazdów można znaleźć w komunikatach, u góry strony. Jednocześnie informujemy, że póki co parking przy Urzędzie Gminy jest czynny, a dojazd do kompleksu restauracji "Toscania" prowadzi od ulicy Spokojnej.

A.A.