Łącznik z S5 coraz bliżej ukończenia

Dodano: 2018-06-20 14:17

Nieco ponad 3 miesiące pozostały do ukończenia największej w historii powiatu leszczyńskiego inwestycji, polegającej na budowie i przebudowie drogi powiatowej nr 3903P, która przebiega m.in. przez naszą gminę. Właśnie rozpoczęły się roboty drogowe na ulicy Kurpińskiego we Włoszakowicach, której fragment został czasowo wyłączony z ruchu.

Całkowity zakaz wjazdu obowiązuje na odcinku od kościoła do parkingu przy Urzędzie Gminy, gdzie trwa aktualnie frezowanie starego asfaltu. Następnie rozpoczną się prace polegające na wykonaniu nowej podbudowy drogi i poszerzeniu jezdni do trzech pasów. W następnej kolejności zostaną zamknięte dalsze fragmenty ulicy Kurpińskiego, aż do torów kolejowych. W związku z tym należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu kołowym, które potrwają prawdopodobnie do końca sierpnia.

Coraz większe postępy widać na pozostałych fragmentach powstającego łącznika z drogą ekspresową S5. Całkowicie ukończone zostały już odcinki: Włoszakowice – Bukówiec Górny,

Bukówiec Górny – Boguszyn

oraz nowo powstała obwodnica Boguszyna, które niedawno doczekały się znakowania poziomego grubowarstwowego.

Na pasy czekają również ulice Powstańców Wielkopolskich i Wolsztyńska we Włoszakowicach, gdzie położono już warstwę ścieralną asfaltu oraz trwa dokańczanie chodników.

Wierzchnia warstwa asfaltu powstaje aktualnie na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Bukówcu Górnym.

Nieprzerwanie przebudowywane jest także skrzyżowanie obwodnicy Boguszyna ze starą drogą powiatową.

A.A.