Umowa na Włoszakowice-Boszkowo podpisana

Dodano: 2018-02-27 12:44

W poniedziałek 26 lutego w leszczyńskim Zarządzie Dróg Powiatowych podpisano umowę na przebudowę drogi z Włoszakowic do Boszkowa-Letniska wraz z budową ścieżki rowerowej. Główna część prac realizowanych przez spółkę Strabag z Pruszkowa ma zostać wykonana jeszcze przed wakacjami.

Przypomnijmy, że projekt zakłada przebudowę ok. 2,4 km jezdni oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa-Letniska. Nowa jezdnia będzie miała 6 m szerokości, a przebudowywany oraz budowany ciąg pieszo-rowerowy 2,6 m i zostanie wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym.

Fot. www.powiat-leszczynski.pl

Całkowity koszt inwestycji wynosi 4.589.011 zł, z czego połowę stanowi dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Gmina Włoszakowice dokłada do projektu 290.500 zł.

Zgodnie z warunkami przetargu nowa jezdnia ma być gotowa do 29 czerwca, a na prace związane z budową ścieżki rowerowej wykonawca ma czas do 28 września.

A.A. (na podstawie: http://www.powiat-leszczynski.pl/aktualnosci/wydarzenia/1092-droga-do-boszkowa-czeka-na-rozpoczecie-przebudowy.html)