Prace drogowe idą pełną parą

Dodano: 2017-11-24 14:51

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym na terenie gminy Włoszakowice wciąż trwają intensywne prace związane z budową i przebudową dróg (głównie w ramach powstającego łącznika do ekspresowej S5). Przedstawiamy aktualny raport z przebiegu robót, a także informujemy o obowiązujących utrudnieniach i objazdach.

Największe postępy widać na odcinku drogi pomiędzy Bukówcem Górnym a Boguszynem. Po usunięciu drzew trasa została poszerzona do 7,5 m, a w przyszłym tygodniu całość zostanie pokryta pierwszymi warstwami asfaltu. Niestety, mimo zaawansowania prac, odcinek ten pozostanie zamknięty do odwołania. Przypominamy, że objazd prowadzi przez Sądzie i Krzycko Wielkie.

Prace na budowanej od podstaw obwodnicy Boguszyna

Nadal zamknięta pozostanie również trasa łącząca Włoszakowice i Zaborówiec. W dalszym ciągu trwają tutaj prace polegające na odtworzeniu konstrukcji drogi prowadzone m.in. przez firmę PHU Ryszard Antkowiak z Krzycka Wielkiego (podwykonawca firmy Colas Polska). Ponadto, w niektórych miejscach mechanicznie wylewany jest już ściek betonowy. Objazd przez Boszkowo-Letnisko, Starkowo, Radomierz, Osłonin, Olejnicę i Wieleń zostaje podtrzymany do 22 grudnia.

Ze sporymi utrudnieniami trzeba się też liczyć na trasie Włoszakowice – Bukówiec Górny. Ze względu na prace poszerzające ruch odbywa się wahadłowo.

Roboty drogowe prowadzone są także w samym Bukówcu Górnym, gdzie rozpoczęła się już wymiana krawężników wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich. Tutaj podwykonawcą jest firma RIEDEL z Włoszakowic.

W ramach gminnej inwestycji poszerzana jest również ulica Myśliwska we Włoszakowicach. Docelowo odcinek od marketu "Dino" do wjazdu na parking przy hali sportowo-środowiskowej ma mieć 6 m szerokości.

Dnia 24 listopada realizowane inwestycje drogowe w naszej gminie wizytowali: wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, kierownik Zarządu Dróg Gminnych Jerzy Michalski oraz pracownik ZDG Tomasz Samol.

Więcej zdjęć obrazujących aktualne zaawansowanie prac publikujemy w poniższej galerii.

A.A.